صفحه نخست مجله گردشگری موزه تاریخ آذربایجان

موزه تاریخ آذربایجان

اگر می خواهید در مورد تاریخ شهر باکو و کشور آذربایجان بیشتر بدانید،به موزه تاریخ آذربایجان بروید و از آثار آن دیدن کنید .برای شناخت تاریخ و فرهنگ کشور آذربایجان،جایی بهتر از این موزه پیدا نخواهید کرد.خود ساختمان،یک بنای فرهنگی است و در قرن نوزدهم توسط حاجی زین العابدین تقیف که یک بشردوست و شناخته شده هنرهای تجسمی است،ساخته شده است.اگر قصد دارید در مورد این موزه و جزئیات آن بیشتر بدانید،در ادامه همراه سفریتا باشید.

تاریخچه موزه تاریخ آذربایجان

زمانی که نیروهای شوروی در سال ۱۹۲۰ به باکو رفتند،او فرار کرد و کاخش به عنوان اموال دولتی مصادره شد و امروز به موزه تبدیل شده است.موزه تاریخ ملی آذربایجان اولین بار در سال ۱۹۲۱ به روی عموم مردم باز شد و از آن زمان بیش از ۳۰۰،۰۰۰ مصنوعات تبدیل به بخشی از این مجموعه شده است.در میان آنها اسناد مهمی مانند : سلاح، طلا و جواهر، لباس، فرش دستباف، کتاب های قدیمی و خیلی چیزهای دیگر که تاریخ آذربایجان را نشان میدهد،موجود میباشد.

تصویری از داخل موزه تاریخ آذربایجان

تصویری از داخل موزه

کل طبقه اول به تاریخ باستان اختصاص دارد و شامل اقلامی است که در حفاری های باستان شناسی شهر و در طبقه دریای خزر یافت شده است.این موارد نشان دهنده تسلط فنی و توسعه فرهنگ آذربایجان در قرنها قبل، و همچنین نحوه ارتباط آذربایجان با سایر نقاط جهان است.طبقه دوم شامل برخی از اتاق های کاخ حفظ شده، به علاوه نمایشگاه ها و اسناد بیشتر از تاریخ مدرن است.

تصویری از داخل موزه تاریخ آذربایجان

تصویری از داخل موزه

با توجه به مقیاس مجموعه، بازدیدکنندگان تنها بخش کوچکی را مشاهده می کنند، هرچند فضای نمایشگاه چشمگیر است و منعکس کننده تاریخ کشور آذربایجان از روزهای باستانی تا به امروز است. موزه تاریخ آذربایجان به شش بخش تقسیم می شوند: قرون باستان و قرون وسطی، تاریخ اخیر، عصر مدرن، پول های رایج، قوم شناسی،علوم و آموزش و پرورش.پیشنهاد میدهیم در تور باکو،تاریخ غنی این کشور زیبا را با راهنماهای حرفه ای که در موزه فعالیت می کنند، کشف کنید.

چطور به این موزه برویم؟

  • متوانید از تاکسی اینترنتی استفاده کنید.
  • نزدیکترین مترو به این بنا،موزه ی ایچری شهر است.
  • اگر در مرکز شهر باکو اقامت داشته باشید،میتوانید با پای پیاده تا این موزه بروید.

برای اطلاعات بیشتر به سایت این موزه مراجعه کنید.


راستی اگر قصد دارید به شهر باکو سفر کنید،شما میتوانید برای رزرو تور زمینی باکو،ویزای آذربایجان،رزرو هتل در باکو و سایر خدمات با ما در تماس باشید.ما به عنوان سفریتا در تلاش هستیم تا بهترین خدمات را برای شما مهیا سازیم.

به امید دیدار شما عزیزان در شهر زیبای باکو ….

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید