تور باکو نوروز ۱۴۰۱

هتل های قابل رزرو تور باکو نوروز ۱۴۰۱

خدمات تور باکو نوروز ۱۴۰۱

اقامت در هتل منتخب
بیمه مسافرتی
ترانسفر رفت و برگشت
راهنمای سفر
صبحانه در هتل
گشت شهری
ویزای الکترونیکی

مدارک مورد نیاز تور باکو نوروز ۱۴۰۱

 • گذرنامه معتبر
 • بیمه مسافرتی
 • ویزای آذربایجان

سوالات متداول تور باکو نوروز ۱۴۰۱

اگرچه نوروز به عنوان یک جشن باستانی در شهر باکو و کشور آذربایجان شناخته میشود،اما در نوروز،قیمت ها افزایش ندارند.معمولا نرخ هتل های باکو و خدمات توریستی به صورت معقول ارائه میشود و شما میتوانید با قیمت های مناسبی نسبت به رزرو تور باکو در نوروز اقدام کنید.

نوروز یک سنت دیرینه است که هر سال در کشورهای مختلف نظیر ایران،آذربایجان،تاجیکستان و ….. برگزار میشود.
معمولا نوروز در نقاط مختلف شهر جشن گرفته میشود.به عنوان مثال در میدان فواره،غرفه هایی تشکیل میشود که در آن اجناس مختلفی برای فروش ارائه میشود.یا در بلوار باکو و پارک های مختلف شهر،رقص و پایکوبی و جشن های خیابانی را خواهید دید.

 

آذربایجان، سرزمین آتش، جشن نوروز، سال نو ایرانی را در اولین روز بهار جشن میگیرد.”نوروز” به معنای “روز جدید” به زبان فارسی است. در طول جشن ها، رقاصان و ورزشکاران خیابان ها را پر می کنند و جشن تغییر فصل را باشکوه بررگزار میکنند.”نوروز نماد چرخاندن زمین در اطراف خورشید، تغییر فصول و شروع فصل جدید کار در زمینه های مختلف است.به دنبال یک سنت قدیمی، آتش مقدس معبد آتش زرتشتی توسط مشعل به میدان مرکزی در سارخانی برای روشن کردن آتش بازی نوروز وارد می شود.

تصویری از مردم در جشن نوروز در باکو

تصویری از جشن نوروز در کنار ایچری شهر

آتش نوروز باید از یک مکان مقدس باشد. شما می توانید آن را با سنت المپیک مقایسه کنید، جایی که آتش یونان در سراسر جهان سفر می کند. بنابراین، هنگامی که نوروز را جشن می گیرند،همیشه آتش را از معبد آتشگاه زرتشتی باستان می گیرند.

آتش همیشه نقش مهمی در جشن نوروز داشته است. مردم آذربایجان به قدرت تملک خود اعتقاد دارند. آتش سوزی بقا است، گرما، زندگی و غذا را فراهم می کند.موزه سنتی و قوم شناسی در روستای گال، نزدیک شهر باکو، خانه دایره سنگی 5000 ساله دارد. در قلب آن آتش قرار دارد و مردم هر سال برای جشن گرفتن سال نو در نوروز دور این مکان تجمع میکنند و جشن نوروز را برپا میکنند.

تصوری زیبا از معبد آتشگاه باکو در تور نوروز باکو

تصوری زیبا از معبد آتشگاه باکو

در سال جدید تمام کشور آذربایجان،مخصوصا شهر باکو رنگ و بویی تازه به خود میگیرد و تمامی شهر چراغانی میشود.همه خود را برای برپایی جشنی بزرگ آماده میکنند و آماده جشن و پایکوبی میشوند.اگر در نوروز به این شهر سفر کنید،هرگز نمیتواید به هتل یا آپارتمان خود بازگردید.تعجب نکنید.آنقدر شهر پر جنب و جوش است و انواع و اقسام جشن ها و مراسم در عید نوروز برگزار میشود که واقعا گیج کننده خواهد بود که به تماشای کدام جشن یا مراسم بروید.

میدان فواره یاکو در نوروز

میدان فواره یاکو در نوروز

معمولا نوروز در نقاط مختلف شهر جشن گرفته میشود.به عنوان مثال در میدان فواره،غرفه هایی تشکیل میشود که در آن اجناس مختلفی برای فروش ارائه میشود.یا در بلوار باکو و پارک های مختلف شهر،رقص و پایکوبی و جشن های خیابانی را خواهید دید.

نظرات کاربران تور باکو نوروز ۱۴۰۱

ثبت دیدگاه

 • انتخاب کنید
 • انتخاب کنید
  خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه