باغ گیاه شناسی باتومی

باغ گیاه شناسی باتومی را در سفر به این شهر ساحلی حتما بازدید کنید.این باغ،در کنار دریای سیاه،منظره ای بینظیر برای بازدید و عکاسی به علاقه مندان ارائه میدهد.ما در این نوشته قصد داریم تا اطلاعاتی راجع به اینکه چطور میتوانید به Batumi Botanical Garden بروید و چه کارهایی میتوانید در آنجا انجام دهید،ارائه خواهیم داد تا در صورت نیاز در سفر به این شهر از آن استفاده کنید.در ادامه همراه ما باشید.

تصویری از باغ گیاه شناسی باتومی

آدرس باغ گیاه شناسی باتومی

باغ گیاه شناسی باتومی در گرجستان، در ساحل دریای سیاه، در محلی به نام Mtsvane kontskhi (دماغه سبز) واقع شده است.باغ،در فاصله ۱۰ کیلومتری شمال مرکز شهر باتومی قرار دارد. راه های مختلفی برای دسترسی به این باغ وجود دارد:

دسترسی به باغ گیاه شناسی

 • اتوبوس: اتوبوس های شماره ۱۰ و ۳۱ هر ۲۰ دقیقه یک بار از مرکز شهر باتومی به سمت باغ گیاه شناسی حرکت می کنند. هزینه بلیط اتوبوس ۵۰ تتری است.
 • تاکسی: تاکسی ها بهترین گزینه برای رسیدن به باغ گیاه شناسی هستند. هزینه تاکسی از مرکز شهر باتومی،حدود ۲۰ تا ۳۰ لاری است.
 • ماشین شخصی: اگر با ماشین شخصی سفر می کنید، می توانید از طریق خیابان “میخائیل کووالوف” به باغ گیاه شناسی برسید.

ساعات کاری

 • از ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر است.
 • باغ گیاه شناسی در روزهای دوشنبه تعطیل است.

قیمت بلیط ورودی

 • برای بزرگسالان ۱۵ لاری
 • برای کودکان زیر ۱۰ سال رایگان

بهترین فصل بازدید باغ گیاه شناسی باتومی

فصل بهار و تابستان است. در این فصول، آب و هوا معتدل و مطبوع است و اکثر گیاهان باغ به گل نشسته اند.

 • در فصل بهار، باغ با شکوفه های رنگارنگ خود جلوه ای خیره کننده دارد.
 • در فصل تابستان نیز می توانید از هوای خنک و دلپذیر باغ لذت ببرید.
 • اگر قصد دارید در فصل زمستان بازدید کنید، باید لباس گرم همراه داشته باشید. در فصل زمستان، دمای هوا در باتومی می تواند به زیر صفر درجه برسد.

تصویری از باغ گیاه شناسی باتومی

نکات بازدید

 • اگر قصد دارید از تمام قسمت های باغ بازدید کنید، حداقل یک روز کامل وقت بگذارید.
 • کفش راحت بپوشید.
 • آب و خوراکی همراه داشته باشید.
 • اگر قصد دارید از باغ عکاسی کنید، دوربین خود را همراه داشته باشید.

باغ گیاه شناسی باتومی یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در گرجستان است. این باغ مکانی عالی برای لذت بردن از طبیعت و یادگیری در مورد گیاهان از سراسر جهان است.

بهترین زمان بازدید

در طول روز صبح زود یا اواخر بعد از ظهر است. در این زمان ها، هوا خنک و دلپذیر است و می توانید از سایه درختان لذت ببرید. همچنین، در این زمان ها، جمعیت کمتری در باغ وجود دارد و می توانید به راحتی از گیاهان و چشم اندازهای باغ لذت ببرید.اگر قصد دارید از باغ در فصل تابستان بازدید کنید، باید توجه داشته باشید که هوا در طول روز می تواند بسیار گرم باشد. در این صورت، بهتر است از صبح زود یا اواخر بعد از ظهر بازدید کنید تا از گرمای هوا در امان باشید.

تاریخچه باغ گیاه شناسی باتومی

باغ گیاه شناسی باتومی یکی از بزرگترین و متنوع ترین باغ های گیاه شناسی در جهان است. این باغ بیش از ۵۰۰۰ گونه گیاهی از سراسر جهان را در خود جای داده است. در سال ۱۹۱۲ توسط آندری کراسنوف، استاد، جغرافی‌دان، گیاه‌شناسی و جهانگرد از دانشگاه خارکف تأسیس شد. ایسون گوردزیان، زراعی-دکوراتور گرجستانی کمک زیادی به پرورش و تزئین آن کرد.

تصویری از باغ گیاه شناسی باتومی

معماری باغ گیاه شناسی باتومی ترکیبی از سبک های مختلف است. بخش های مختلف باغ دارای سبک های معماری منحصر به فرد خود هستند. به عنوان مثال، بخش آسیای شرقی دارای معماری چینی و ژاپنی است. بخش مدیترانه دارای معماری رومی و یونانی است. بخش هیمالیا دارای معماری بومی منطقه است.

این مجموعه دارای چندین ساختمان و سازه تاریخی است. یکی از مهم ترین این ساختمان ها، ساختمان اصلی باغ است که در سال ۱۹۱۲ ساخته شد. این ساختمان دارای یک سالن بزرگ است که برای برگزاری نمایشگاه ها و کنفرانس ها استفاده می شود. ساختمان دیگری که قابل توجه است، ساختمان گلخانه است که در سال ۱۹۲۵ ساخته شد. این ساختمان دارای یک گلخانه بزرگ است که گیاهان گرمسیری و نیمه گرمسیری در آن نگهداری می شوند.

تصویری از باغ گیاه شناسی باتومی

در طول تاریخ خود تغییرات زیادی کرده است. این باغ در طول جنگ جهانی دوم آسیب زیادی دید، اما پس از جنگ دوباره بازسازی شد. در دهه های اخیر، باغ توسعه زیادی داشته است و اکنون یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در گرجستان و باتومی است.

فعالیت گردشگری باغ بوتانیکال باتومی

در اینجا برخی از فعالیت های گردشگری که می توانید  انجام دهید آورده شده است:

 • پیاده روی و قدم زدن در باغ: یکی از بهترین راه ها برای لذت بردن ، پیاده روی یا قدم زدن در آن است.
 • عکاسی: باغ  مملو از گیاهان زیبا و چشم اندازهای خیره کننده است. این مکانی عالی برای عکاسی است.

بازدید از بخش های مختلف باغ: این مجموعه دارای بخش های مختلفی است که هر کدام دارای گیاهان منحصر به فرد خود هستند. برخی از بخش های برجسته باغ عبارتند از:

 • بخش آسیای شرقی: این بخش دارای گیاهان از آسیای شرقی، مانند چین، ژاپن و کره است.
 • بخش مدیترانه: این بخش دارای گیاهان از کشورهای مدیترانه، مانند ایتالیا، اسپانیا و فرانسه است.

بخش هیمالیا: این بخش دارای گیاهان از هیمالیا است.

بازدید از ساختمان های تاریخی باغ: باغ گیاه شناسی دارای چندین ساختمان و سازه تاریخی است. برخی از مهم ترین این ساختمان ها عبارتند از:

 • ساختمان اصلی باغ: این ساختمان در سال ۱۹۱۲ ساخته شد و دارای یک سالن بزرگ است که برای برگزاری نمایشگاه ها و کنفرانس ها استفاده می شود.
 • ساختمان گلخانه: این ساختمان در سال ۱۹۲۵ ساخته شد و دارای یک گلخانه بزرگ است که گیاهان گرمسیری و نیمه گرمسیری در آن نگهداری می شوند.

اگر به گرجستان سفر می کنید، بازدید از این باغ را در تور باتومی فراموش نکنید. این باغ مکانی عالی برای لذت بردن از طبیعت و یادگیری در مورد گیاهان است.همچنین در اکثر تورهای باتومی،تور ترابزون باتومی و تور تفلیس باتومی،این مجموعه،یکی از معروف ترین جاهایی است که به شما نشان داده خواهد شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه