1. صفحه اصلی
  2. »
  3. مجله گردشگری
  4. »
  5. مسجد گلبهار خاتون

مسجد گلبهار خاتون

مسجد گلبهار خاتون ، مسجدی زیبا و تاریخی در شهر ترابزون ترکیه است. این مسجد به دستور سلطان عثمانی، یاووز سلطان سلیم و به افتخار مادرش، گلبهار خاتون، ساخته شد و در سال ۱۵۱۴ تکمیل گردید.این بنا یکی از مهمترین نمونه های معماری عثمانی در منطقه به شمار می رود.

آدرس مسجد گلبهار خاتون

 در مرکز شهر ترابزون ، نزدیک بازار کاپالی چارشی واقع شده است. به راحتی می توانید با تاکسی، اتوبوس یا پیاده به مسجد برسید.

ساعات بازدید

مسجد گلبهار خاتون از ساعت ۸ صبح تا ۵ عصر به روی عموم باز است. با این حال، در زمان نماز بسته است.

هزینه ورودی

ورود به مسجد رایگان است.

دیدنی اطراف مسجد گلبهار خاتون

رستوران های اطراف

  • Berweuli Ala Carte
  • Le Shener’s Restaurant
  • Saklı Teras
  • Pi Cafe &restaurant
  • Park Lokantası

هتل های اطراف

البته در نظر داشته باشید که هتل ها،دیدنی ها و رستوران های دیگری را در اطراف مسجد گلبهار خاتون میتوانید پیدا کنید که در صورت نیاز میتوانید از در تور ترابزون آن ها نیز استفاده کنید.

نکات بازدید از مسجد

پوشش مناسب: هنگام بازدید، پوشیدن لباس های پوشیده الزامی است. این به معنای پوشاندن شانه ها و زانوها است. زنان ممکن است بخواهند سر خود را نیز بپوشانند.

درآوردن کفش: قبل از ورود به مسجد، باید کفش های خود را درآورید. برای نگهداری کفش های خود منطقه ای تعیین شده وجود دارد.

احترام: مسجد گلبهار خاتون محلی برای عبادت است، بنابراین احترام به افرادی که در حال نماز هستند اهمیت دارد. از ایجاد سر و صدا یا صحبت با تلفن خودداری کنید.

آرامش خود را حفظ کنید: این بنا، مکان زیبایی برای گشت و گذار است، بنابراین وقت خود را صرف کنید و از این تجربه لذت ببرید.

چه چیزهایی را ببینیم و انجام دهیم

بازدید از فضای داخلی مسجد: مسجد گلبهار خاتون به دلیل فضای داخلی زیبای خود که با کاشی کاری های ظریف، خطاطی و مقرنس (تزیینات لانه زنبوری) تزئین شده است، مشهور است. حتما زمانی را برای تحسین محراب (طاقچه نماز) و منبر (سکو موعظه) اختصاص دهید.

آشنایی با تاریخچه مسجد: این بنا قدمتی به اوایل قرن شانزدهم دارد. اگر به دانستن تاریخچه مسجد علاقه مند هستید، می توانید یک راهنما استخدام کنید یا در یک تور شرکت نمایید.

استراحت در حیاط: حیاط مسجد مکانی آرام و باصفاست که می توانید در آن استراحت کرده و به تفکر و تأمل بپردازید. همچنین یک حوض کوچک در حیاط وجود دارد که برای گرفتن عکس محبوب است.

بازدید از آرامگاه گلبهار خاتون: آرامگاه گلبهار خاتون در داخل مجموعه مسجد قرار دارد. این آرامگاه نمونه ای زیبا از معماری آرامگاهی عثمانی است.

شرکت در نماز:می توانید در نماز جماعت در مسجد گلبهار خاتون شرکت کنید. این راهی عالی برای تجربه فرهنگ و سنت های اسلامی است.

با این تورها میتونی بری اینجا

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه