صفحه نخست مجله گردشگری نحوه رزرو هتل از بوکینگ

نحوه رزرو هتل از بوکینگ

یکی از معروفترین و بهترین سایت هایی که میتوان نسبت به رزرو هتل خارجی اقدام کرد،سایت بوکینگ است.اما سوال اینچاست که چطور میتوان از این سایت نسبت به رزرو هتل اقدام کرد؟ -آیا امکان رزرو هتل های باکو یا هر هتل خارجی دیگری،از سایت بوکینگ برای ایرانیان مقدور است؟ – اگر مقدور است،شرایط آن چیست؟ – به همین منظور ما در این بخش قصد داریم تا به این سوالات پاسخ دهیم و شما را متقاعد سازیم که آیا رزرو هتل از سایت بوکینگ کار درستی است،یا میتوان از طریق سایت های ایرانی با قیمت بهتر نسبت به رزرو هتل در باکو اقدام کرد.در ادامه همراه سفریتا باشید.

روش کار سایت بوکینگ و قیمت های ارزان آن

ابتدا بیائید بررسی کنیم که چطور سایت بوکینگ می تواند قیمت های ارزانتری نسبت به سایت های دیگر ارائه کند؟

جواب این سوال مشخص است.روش کار سایت BOOKING به این شکل است که این مجموعه با در نظر گرفتن یک قسمت کاربری برای صاحبان و رزرواسیون های هتل ها در سراسر دنیا،به آن ها اجازه میدهد تا خودشان قیمت تعیین کنند.به زبانی ساده تر و به عنوان مثال،قیمت هتل های باکو توسط خود هتل ها مشخص میشود،به نحوی که یک نفر در قسمت رزرواسیون یک هتل خاص در باکو،مسئول قیمت گذاری مستقیم در سایت بوکینگ است.اگر سوال شما این است که درآمد بوکینگ از چه راهی است،باید بدانید که از فروش آن هتل،کارمزد دریافت میکند.

آیا میتوان بدون کردیت کارت از سایت بوکینگ خرید کرد؟

این موضوع به رزواسیون هتل ها و شرایط آن ها بستگی دارد.برخی از هتل ها اجازه میدهند که کاربران،بدون وارد کردن شماره کردیت کارت،نسبت به رزرو هتل اقدام کنند و برخی ها خیر.همچنین در جریان باشید که با کارت شتاب و پرداخت ریالی،امکان رزرو هتل در سایت BOOKING.COM وجود ندارد.

آیا قیمت های ریالی در سایت بوکینگ معتبر است؟

خیر.قیمت های این سایت با ارز ریال،با دلار ۴۲۰۰ تومانی محاسبه میشود.برای اینکه این موضوع اثبات شود،خیلی راحت میتوانید نسبت به رزرو یک هتل اقدام کنید.به این شکل که قیمت ریالی آن را مشاهده کنید و سپس قیمت دلاری آن را مشاهده کنید.خیلی راحت متوجه این موضوع خواهید شد.پس در جریان باشید که در هنگام رزرو آنلاین هتل در باکو یا شهر های دیگر،ارز خود را به دلار،منات (واحد پول آذربایجان) و یا یورو انتخاب کنید تا قیمت های درست را مشاهده کنید.برای اینکه بتوانید ارز سایت تغییر دهید به تصویر زیر توجه کنید.

بخش تغییر واحد پولی سایت بوکینگ

نحوه رزرو هتل از سایت بوکینگ

حال برای اینکه بتوانید از سایت بوکینگ رزرو کنید،ابتدا سایت مورد نظر خود را به زبان انگلیسی در اینترنت جستجو کنید.سپس بر روی لینک آن هتل لمس کنید تا وارد بخش رزرو شوید.مانند تصویر زیر (فرض بر اینکه قصد رزرو هتل بست سنتر باکو را دارید)

جستجوی هتل بست سنتر باکو در گوگل

صفحه رزرو هتل بست سنتر باکو در بوکینگ

سپس تاریخ خود را به میلادی انتخاب کنید،تعداد نفرات و نوع اتاق خود را مشخص کنید و در مرحله بعد به قسمت وارد کردن اطلاعات خود وارد خواهید شد.پس از اینکه اطلاعات خود را وارد کردید،به قسمت پرداخت وارد خواهید شد که با توجه به توضیحات قبلی،می توانید اقدام کنید.

آیا واقعا هتل در بوکینگ از سایت های دیگر ارزانتر است؟

جواب منفی است و آن هم به خاطر چند دلیل.

اول اینکه،با توجه به اینکه هتل ها مستقیما قیمت ها را درسایت بوکینگ وارد میکنند،دلیل خوبی بر ارزان بودن نمیتواند باشد و دوم اینکه،یک کارگزار باکو،قیمتی خیلی پائین تر از بوکنیگ از هتل ها دریافت میکند و میتواند برای شما ایده آل تر باشد که از کارگزاران باکو رزرو کنید.(یک کارگزار باکو،قیمت های همکاری از هتل های باکو دریافت میکند و قیمت هایی که در سایت بوکینگ مشاهده میکنید،بدون شک بالاتر از قیمت های کارگزار خواهد بود.) – برای اثبات این موضوع،کافی است قیمت های سایت بوکینگ را با یک کارگزار باکو مقایسه کنید.پیشنهاد میدهیم هتل مد نظر خود را حتما در سیستم رزرواسیوننیز بررسی کرده و حتی قیمت های ما را با سایر کارگزار ها مقایسه کنید.در این سیستم نه تنها هتل،بله تور زمینی باکو،تور باکو،بلیت اتوبوس باکو تهران،ویزای آذربایجان و … را نیز می توانید مشاهده کنید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید