صفحه نخست مجله گردشگری آیا باکو امن است؟

آیا باکو امن است؟

خیلی از دوستانی که قصد سفر به شهر باکو را دارند،همیشه این موضوع برایشان سوال بوده است که آیا باکو امن است یا خیر؟ – آیا افرادی که به صورت زمینی از مرزهای آستارا و بیله سوار وارد کشور آذربایجان میشوند،میتوانند با خیال راحت به همراه خانواده خود وارد شهر باکو شوند و در مسیر رسیدن به این شهر برایشان مشکلی وجود نخواهد داشت؟ – آیا رانندگان مرزی،قابل اعتماد هستند؟ – چطور از امنیت باکو مطمئن شویم؟ – به همین دلیل ما در این نوشته قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم.در ادامه همراه سفریتا باشید.

نکاتی در مورد امنیت باکو

در چند سال اخیر مقامات کشور آذربایجان و شهر باکو،توجه ویژه ای به درآمدهای توریستی داشته اند و محیطی امن را برای مسافران تور باکو ایجاد کرده اند.به جرات میتوان اعلام کرد که میزان جرم و جنایت در شهر باکو بسیار پائین یا شاید اصلا وجود ندارد.از طرفی،از آنجایی که به تازگی و در چند سال اخیر،برخی از رویدادهای مهم بین المللی نظیر تور فرمول یک،مسابقات یورو و … در این شهر برگزار شده است و این روند ادامه دار است،مسئولان مربوطه،کنترل ویژه ای در بحث امنیت این شهر دارند.

تصویری از مردم در میدان فواره باکو

تصویری از مردم در میدان فواره باکو

وقتی وارد شهر باکو میشوید و به گشت و گذار در این شهر میپردازید،در نقاط مختلف شهر نیروهای پلیس را مشاهده خواهید کرد که در حال حراست از شهر هستند.به همین دلیل این موضوع برای توریست ها خیلی مهم است که بتوانند به راحتی و با خیالی آسوده در شهر رفت و آمد داشته باشند.پس باید بگوئیم که در طول شبانه روز و در هر ساعتی،در هر نقطه از شهر که دوست داشته باشید،میتوانید تردد کنید و هیچ مزاحمتی برای شما ایجاد نخواهد شد.

امنیت مرزهای زمینی تا باکو

اگر سفر زمینی به باکو را انتخاب کرده اید،ممکن است سوالاتی برای شما پیش آمده باشد که آیا مسیر رسیدن از مرزهای زمینی به باکو امن است یا خیر؟ – آیا میتوان به رانندگان و تاکسی های مرزی اعتماد کرد؟ و ….

تصویری از پایانه مرزی ایران آذربایجان در آستارا

تصویری از پایانه مرزی ایران آذربایجان در آستارا

وقتیی شما وارد خاک کشور آذربایجان در مرزهای آستارا یا بیله سوار میشوید،تعدادی تاکسی را در آنجا خواهید دید که منتظرند تا مسافران را به مقاصد آنها همراهی کنند.مدل ماشین ها معمولا بنزهای قدیمی است.آن ها به شما پیشنهاد میدهند که شما را به مقصد دلخواه تان ببرند که معمولا مقصد مسافران باکو است.خیالتان از بابت تاکسی های مرزی راحت باشد.از آنجایی که درآمد این افراد از راه مسافر کشی است،کارشان را با دقت و امنیت انجام میدهند.همچنین اکثر این رانندگان مردم بومی آستارا یا بیله سوار هستند.

به هر حال چند نکته را در نظر بگیرید :

  • لوازم با ارزش مانند پول،طلا،پاسپورت و … را پیش خود نگه دارید و در صندوق عقب ماشین نگذارید.
  • قبل از سوار شدن به تاکسی،با راننده در مورد قیمت صحبت کنید و طی کنید تا مجبور نشوید هزینه ی اضافی پرداخت کنید.

اگرچه،بهترین پیشنهاد برای مسافران این است که در قالب تور باکو سفر کنند و به صورت شخصی سفر نکنند.

چند نکته که باید بدانید :

وقتی وارد خاک کشورر آذربایجان میشوید،این نکات را در نظر داشته باشید :

  • از دادن رشوه خودداری کنید.
  • در مورد ارمنستان صحبت نکنید.
  • برای دختر یا زنان آذری مزاحمت ایجاد نکنید.
  • در مورد خانواده علی اف ( حاکم ) صحبت نکنید.
  • در هنگام رانندگی در شهر باکو،الکل استفاده نکنید.
  • ارز مورد نظر خود را فقط در بانک یا راهنمای تور خودتان،تعویض کنید.
  • زمانی که در شهر باکو هستید،هرگز از شخص دیگری،هدیه قبول نکنید (ممکن است دردسرساز باشید.)
  • در زمان عبور از مرز،هرگز وسیله یا بار از شخص دیگری قبول نکنید ( ممکن است برای شما دردسر ساز باشد.)

راستی اگر قصد دارید به شهر باکو سفر کنید،شما میتوانید برای رزرو تور زمینی باکو،ویزای آذربایجان،رزرو هتل در باکو و سایر خدمات با ما در تماس باشید.ما به عنوان کارگزار باکو در تلاش هستیم تا بهترین خدمات را برای شما مهیا سازیم.

به امید دیدار شما عزیزان در شهر زیبای باکو ….

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید