1. صفحه اصلی
 2. »
 3. مجله گردشگری
 4. »
 5. هزینه سفر به ترابزون

هزینه سفر به ترابزون

اگر در حال برنامه ریزی برای سفر به شهر ترابزون هستید،حتما از قبل باید هزینه سفر به ترابزون را بررسی کنید تا بودجه لازم را در نظر بگیرید.به  همین منظور ما در این نوشته قصد داریم تا در زمینه هزینه های ترابزون که ممکن است در طول سفر داشته باشید به شما راهنمایی بدهیم.از مهمترین هزینه ها میتوان به هزینه غذا در ترابزون ، هزینه بازدید از دیدنی های ترابزون،هزینه تفریحات ترابزون،هزینه اقامت در ترابزون و هزینه خرید در ترابزون اشاره کرد.در ادامه همراه سفریتا باشید.

هزینه رفتن به ترابزون

اولین قدم در بین هزینه های سفر ترابزون،هزینه رفتن به شهر ترابزون است.

تصویری از بنر هزینه سفر به ترابزون

در مجموع شما به دو روش میتوانید به شهر ترابزون سفر کنید :

 1. سفر زمینی به ترابزون
 2. سفر هوایی به ترابزون

سفر زمینی به ترابزون

شما به سه روش میتوانید به صورت زمینی به شهر ترابزون سفر کنید.

 1. سفر با اتوبوس با تور ترابزون
 2. سفر با اتوبوس به صورت شخصی
 3. سفر زمینی به ترابزون با ماشین شخصی

سفر با اتوبوس با تور ترابزون

در نظر داشته باشید که اکثر مسافرها با استفاده از تور زمینی ترابزون به این شهر سفر میکنند و این بهترین و معقول ترین راه سفر به این شهر است.معمولا آژانس های مسافرتی به پکیج های تور زمینی ترابزون را به صورت متنوع در اختیار مسافران قرار میدهند و شما میتوانید با توجه به بودجه ای که دارید،یکی از این تورها را رزرو کنید.تفاوت قیمت در بین این تورها،بسته به کیفیت هتل و تعداد شب ها و همینطور تاریخ های مختلف،متفاوت است.

سفر با اتوبوس به صوررت شخصی به ترابزون

معمولا اتوبوس ها در تاریخ های مختلف،به سمت ترابزون حرکت دارند و شما میتوانید برای تاریخ مد نظر خود،رزرو کنید.نکته این است که باید طوری برنامه ریزی کنید که اتوبوس و هتل در ترابزون را به صورت هماهنگ رزرو کنید تا دچار مشکل نشوید.

تصویری از بنر هزینه سفر به ترابزون با اتوبوس

پس اگر تجریه کافی در این زمینه را ندارید،به شما پیشنهاد میدهیم تا از تورهای ترابزون استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.البته مقایسه قیمت همیشه خوب است و میتوانید مقایسه قیمت تور ترابزون و سفر به ترابزون با اتوبوس به صورت شخصی داشته باشید.اما در مجموع اختلاف چندانی بین پکیج تورها با سفر شخصی وجود ندارد.معمولا اتوبوس های ترابزون از تبریز،ارومیه و تهران حرکت دارند.

هزینه سفر به ترابزون با ماشین شخصی

این مورد را سعی کنید به چند دلیل زیر انجام ندهید :

 • هزینه بالای بنزین
 • خستگی و احتمال تصادف
 • احتمال جریمه شدن در ترکیه و …

در نظر داشته باشید به منظور اینکه معمولا به قصد تفریح به شهر ترابزون تشریف میبرید،ماشین شخصی میتواند شما را خسته کند و از سفر خود لذت نبرید.

بنر هزینه سفر به ترابزون با ماشین شخصی

اگر هم به هر دلیل قصد داشتید با ماشین شخصی به ترابزون سفر کنید،موارد زیر را باید انجام دهید.برای آن که بخواهید با ماشین شخصیِ خود به ترابزون سفر کنید، پیش از خروج از کشور نیاز است برای چندین مورد هزینه کنید:

 • پلاک بین المللی
 • کاپوتاژ یا مجوز خروج از کشور
 • گواهینامه بین المللی یک ساله
 • دفترچه مالکیت یا کارت مالکیت خودرو
 • برچسب CD و IR: برابر با ۵,۴۰۰ تومان
 • بیمه ۱۰ روزه ماشین: بسته به شرکت بیمه متفاوت

تفاوت هزینه بنزین: هنگام خروج از کشور باید تفاوت قیمت بنزین ایران با کشور ورودی را بپردازید. مبنای محاسبه حجم باک شماست.فرقی ندارد باک شما پر باشد یا خالی..

هزینه غذا در ترابزون

غذا و خورد و خوراک،یک بخش جدا نشدنی در سفر است که بخشی از هزینه های سفر در ترابزون به شمار می آید.حال باید با مدیریت صحیح و بودجه بندی،این موضوع را کنترل کنید.

بنر هزینه غذا در سفر ترابزون

به دلیل تنوع زیاد غذا در ترابزون و شهرهای دیگر ترکیه،گزینه های زیادی برای انتخاب دارید تا بتوانید هزینه غذا در سفر ترابزون را کاهش دهید. اینکه شام و ناهار را در رستوارن بخورید یا مغازه های بین راه یا حتی خودتان چیزی برای غذا دست و پا کنید، هزینه‌های سفر به ترابزون را به شکل قابل توجهی تغییر می‌دهد.پیشنهاد میدهیم غذاهای محلی را امتحان کنید و کمتر به سراغ برندهای بین المللی مانند مک دونالد بروید.

هزینه اقامت در ترابزون

اقامت در ترابزون به دو روش امکان پذیر است و شما میتوانید بر اساس بودجه ای که دارید،یکی از آن ها را انتخاب کنید :

 1. هتل های ترابزون
 2. اجاره آپارتمان در ترابزون

از رایج ترین نوع اقامت در شهر ترابزون،رزرو هتل های ترابزون است.اگر با تور ترابزون به این شهر سفر میکنید،قطعا یک هتلی هست که در ان اقامت خواهید داشت.اما نکته ای که باید توجه داشته باشید تا هزینه اقامت در ترابزون برای شما کاهش پیدا کند،انتخاب یک هتل در نقطه ای از شهر باشد که به راحتی به مکان های مهم شهر با کمترین هزینه رفت و آمد داشته باشید.همچنین اگر به دنبال سفری ارزان هستید،هتل های لوکس را فراموش کرده و محل اقامتی معقول و نسبتا با کیفیت انتخاب کنید.

شما به دو روش میتوانید هتل خود را رزرو کنید :

 • رزرو هتل در ترابزون از طریق تور
 • رزرو هتل در ترابزون به صورت آنلاین و جداگانه

نکته قابل توجه این است که اگر با تور سفر کنید،هزینه سفر به ترابزون کمتر خواهد شد.اگرچه پیشنهاد میدهیم قبل از هر کاری،قیمت ها را مقایسه کنید.

تصویری از بنر هزینه اقامت در ترابزون

از دیگر روش هایی که میتوانید در شهر ترابزون اقامت داشته باشید،اجاره آپارتمان یا سوئیت در ترابزون است.پیشنهاد میدهیم که اگر به صورت گروهی به این شهر سفر میکنید،بهتر است آپارتمان رزرو کنید تا سفری کم هزینه به ترابزون داشته باشید.

هزینه حمل و نقل در ترابزون

هزینه رفت و آمد در شهر ترابزون زیاد گران نیست و میتواند با هزینه کمی در داخل شهر رفت و آمد کنید.به طور کلی اگر با تور به این شهر سفر میکنید،برای بازدید از دیدنی های ترابزون یک گشت شهری رایگان خواهید داشت و نیاز نیست که هزینه ی دوباره برای بازدید پرداخت کنید.معمولا برای خرید در ترابزون مجبور به استفاده از سیستم حمل و نقل خواهید شد که رایج ترین وسیله ای که میتوانید استفاده کنید،دولموش یا ون هایی که در داخل شهر رفت آمد دارد.

تصویری از دلموش های شهر ترابزون

اگر به هر دلیل مجبور شدید تاکسی رزرو کنید،حتما مبلغ و مسیر خود را با راننده طی کنید تا دچار مشکل نشوید.به طور کلی شما می‌توانید با اتوبوس یا مینی بوس و با هزینه مناسب به اطراف بروید، اما برای این کار باید حتما ترابزون کارت تهیه کنید. ترابزون کارت چیزی شبیه کارت مترو است که با شارژ کردن آن می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمونی در ترابزون استفاده کنید. به طور کلی شما برای رفت و آمد در ترابزون سه گزینه تاکسی، دلموش یا اتوبوس را در اختیار دارید.

هزینه تفریحات در سفر ترابزون

با توجه اینکه این شهر زیاد بزرگ نیست،تفریحات زیادی در مقایسه با شهرهایی نظیر آنتالیا و استانبول ندارد.معمولا هزینه هایی که در این شهر خواهید داشت شامل بازدید از دیدنی های شهر است.همانطور که در بالا اشاره شد،در صورتیکه از تورهای گروهی ترابزون استفاده میکنید،یک گشت شهری رایگان به بهترین دیدنی های ترابزون و دریاچه اوزونگل خواهید داشت و نیازی نیست که دوباره هزینه ای بایت این موضوع پرداخت کنید.

هزینه خرید در سفر به ترابزون

از مراحل جذاب سفر،خرید کردن است.اگر به خرید علاقه مند هستید،برای اینکه خریدی ارزان در ترابزون داشته باشید،پیشنهاد میدهیم به اطراف میدان  ( مرکز شهر ترابزون ) بروید.در این مکان از شهر میتوانید مغازه های بیشماری را مشاهده کنید که دارای انواع و اقسام پوشاک و کالاهای متنوع هستند.پیشنهاد میدهیم چانه زنی را فراموش نکنید.اگر هم به برند های مختلف علاقه مند هستید به مراکز خرید ترابزون مانند فروم سر بزنید.( البته فروم یکی از گران ترین مراکز خریدهای ترابزون است.)

اگر به دنبال مرکز خرید ارزان در ترابزون هستید،پیشنهاد میدهیم به اوت لت های پاساژ جواهیر سر بزنید و از خرید کردن لذت ببرید.به طور کلی اگر بخواهید نگاهی به خرید در این شهر داشته باشید،میتوان گفت بسیار مقرون به صرفه تر از شهرهایی مانند استانبول است.

امیدواریم که این محتوا در سفر به ترابزون برای شما مفید واقع شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه