1. صفحه اصلی
 2. »
 3. مجله گردشگری
 4. »
 5. پارک زاگنوس ترابزون

پارک زاگنوس ترابزون

پارک زاگنوس یک پارک شهری در ترابزون ترکیه است که در دره زاگنوس واقع شده است. این پارک یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در ترابزون است و سالانه میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند.در این نوشته تلاش کرده ایم تا اطلاعاتی در مورد پارک زاگنوس ترابزون ارائه دهیم تا در صورت نیاز در سفر به ترابزون از آن بازدید کنید.در ادامه همراه ما باشید.

تصویری از پارک زاگنوس ترابزون

دسترسی به پارک زاگنوس ترابزون

برای دسترسی به پارک زاگنوس می توانید از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

 • با ماشین: پارک زاگنوس در فاصله ۳ کیلومتری مرکز شهر ترابزون واقع شده است. شما می توانید با ماشین شخصی یا تاکسی به پارک بروید.
 • با اتوبوس: خط اتوبوس شماره ۲۱ از مرکز شهر ترابزون به پارک زاگنوس می رود.
 • با پای پیاده: پارک زاگنوس در فاصله ۲۰ دقیقه پیاده روی از مرکز شهر ترابزون واقع شده است.
 • اگر با ماشین شخصی یا تاکسی به پارک می روید، می توانید ماشین خود را در پارکینگ پارک پارک کنید. پارکینگ پارک رایگان است.
 • اگر با اتوبوس به پارک می روید، باید در ایستگاه اتوبوس “Zagonas Park” پیاده شوید. از این ایستگاه تا پارک تنها چند دقیقه پیاده روی فاصله دارید.

اگر با پای پیاده به پارک می روید، می توانید از مسیر پیاده روی که از مرکز شهر ترابزون به پارک می رود استفاده کنید. این مسیر پیاده روی زیبا و سرسبز است و چشم انداز های زیبایی از شهر و کوه ها را ارائه می دهد.

ساعات کاری پارک زاگنوس:

 • پارک زاگنوس در طول سال باز است و ورود به آن رایگان است.
 • پارک از ساعت ۶ صبح تا ۱۱ شب باز است.

معماری پارک زاگنوس ترابزون

این مکان یک پارک شهری است که در دره زاگنوس واقع شده است و در سال ۱۹۲۳ توسط شهرداری ترابزون ساخته شد. پارک دارای مساحت ۲۸ هکتار است و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در ترابزون است.

تصویری از پارک زاگنوس ترابزون

معماری پارک زاگنوس ترکیبی از معماری مدرن و سنتی است. گردشگاه پارک دارای مسیرهای پیاده روی، نیمکت ها و چشم انداز های زیبا از کوه ها و دریا است. آمفی تئاتر روباز پارک با الهام از معماری یونانی ساخته شده است. آبگیر پارک با مرغابی های شناور و درختان سرسبز خود یک مکان زیبا برای استراحت و آرامش است. باغ پارک دارای انواع گل ها و درختان است و مکانی عالی برای پیاده روی یا صرف یک پیک نیک است. رستوران پارک با الهام از معماری سنتی ترکیه ساخته شده است.

گردشگاه پارک

یک راه عالی برای لذت بردن از مناظر دره است. گردشگاه دارای مسیرهای پیاده روی، نیمکت ها و چشم انداز های زیبا از کوه ها و دریا است. مسیرهای پیاده روی گردشگاه به دو بخش تقسیم می شوند: بخش اول گردشگاه در امتداد دره زاگنوس قرار دارد و بخش دوم گردشگاه در امتداد دریا قرار دارد.

آمفی تئاتر روباز

آمفی تئاتر روباز پارک مکانی عالی برای تماشای کنسرت ها، نمایش ها و سایر رویدادهای فرهنگی است. این آمفی تئاتر می تواند تا ۵۰۰۰ نفر را در خود جای دهد و مکانی عالی برای تماشای یک اجرای زنده است. آمفی تئاتر روباز پارک با الهام از معماری یونانی ساخته شده است.

آبگیر پارک

آبگیر پارک زاگنوس با مرغابی های شناور و درختان سرسبز خود یک مکان زیبا برای استراحت و آرامش است. این آبگیر مکانی عالی برای صرف یک میان وعده یا نوشیدنی است.

باغ پارک

باغ پارک زاگنوس دارای انواع گل ها و درختان است و مکانی عالی برای پیاده روی یا صرف یک پیک نیک است. این باغ مکانی زیبا و آرام برای فرار از شلوغی شهر است.

رستوران پارک

رستوران پارک زاگنوس غذاهای محلی و بین المللی را سرو می کند. این رستوران مکانی عالی برای صرف یک وعده غذایی خوشمزه یا یک میان وعده است. رستوران پارک با الهام از معماری سنتی ترکیه ساخته شده است.

مدت زمان بازدید از پارک زاگنوس

به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه چه فعالیت هایی را می خواهید انجام دهید. اگر فقط می خواهید در گردشگاه پارک پیاده روی کنید و از مناظر لذت ببرید، حدود یک ساعت زمان کافی است. اگر می خواهید از آمفی تئاتر روباز بازدید کنید، حدود یک ساعت دیگر زمان لازم دارید. اگر می خواهید در آبگیر پارک قدم بزنید یا در باغ پارک پیاده روی کنید، حدود نیم ساعت دیگر زمان لازم دارید. و اگر می خواهید در رستوران پارک غذا بخورید، حدود یک ساعت دیگر زمان لازم دارید.

تصویری از پارک زاگنوس ترابزون

به طور کلی، می توان گفت که برای بازدید کامل از پارک زاگنوس در تور ترابزون، حدود سه ساعت زمان لازم است. البته، اگر می خواهید بیشتر در پارک بمانید و از فعالیت های بیشتری لذت ببرید، می توانید زمان بیشتری را در پارک سپری کنید.

برخی از فعالیت های محبوب در پارک

 • پیاده روی و دویدن در گردشگاه
 • تماشای کنسرت یا نمایش در آمفی تئاتر
 • تماشای مرغابی ها در آبگیر
 • قدم زدن در باغ
 • صرف غذا در رستوران

اگر می خواهید از همه این فعالیت ها لذت ببرید، بهتر است حدود چهار ساعت یا بیشتر را در پارک سپری کنید.

در نظر داشته باشید که این مکان،در گشت شهری ترابزون،یکی از مکان هایی است که به شما نشان داده خواهد شد.پس لازم به ذکر است که در جریان باشید تا برای بازدید از این مکان نیازی به صرف هزینه رفت و آمد نخواهید داشت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه