1. صفحه اصلی
  2. »
  3. مجله گردشگری
  4. »
  5. لباس مناسب ارمنستان

لباس مناسب ارمنستان

اگر  قصد دارید به کشور ارمنستان و شهر زیبای ایروان سفر کنید،باید بدانید که چه لباسی برای سفر به ارمنستان مناسب است.به همین دلیل،در این نوشته تلاش کرده ایم تا ببه شما بگوئیم که لباس مناسب برای ارمنستان چیست تا در صورت نیاز و در  سفر به ارمنستان از آن استفاده کنید.در ادامه همراه سفریتا باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

تصویری از بنر بهترین لباس برای سفر ارمنستان

ما در این مورد به شما کمک خواهیم کرد. در این پست نگاهی به برخی از مهم ترین چیزهایی که باید برای سفر به ارمنستان داشته باشید خواهیم انداخت. امیدواریم به شما کمک کند تا برنامه ریزی کنید و از سفر خود در تور ارمنستان نهایت استفاده را ببرید و تجربه ای واقعا فراموش نشدنی داشته باشید!

لباس مناسب ارمنستان برای خانم ها

یکی از موارد بسیار مهمی که باید در سفر به هرکشوری آن را رعایت نمود نحوه پووش است.در ادامه توضیحاتی در این مورد برای خانم ها ارائه خواهیم داد :

پوشش در اماکن مذهبی

جالب است بدانید کشور ارمنستان قوانین خاصی برای نوع پوشش در ورود به کلبسا ها و اماکن مذهبی دارد و تمامی مردم باید به هنگام ورود به کلیسا از لباس های کاملا پوشیده استفاده کنند و این موضوع به معنای احترام به اماکن مذهبی است.به همین منظور سعی کنید در صورتیکه که قصد بازدید از اماکن مذهبی شهر ایروان و این کشور را دارید،لباس مناسب برای بازدید از امکان مذهبی ارمنستان همراه داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

پوشش در اماکن عمومی

پوشش خانوم ها در کشور ارمنستان آزادانه و اختیاری است و میتوانند به هر سبکی که دوست داشته باشند لباس بپوشند اما زنان ارمنی از لباس های خیلی باز استفاده نمیکنند و بیشتر از لباس های بلند استفاده میکنند.پس با خیال راحت لباس های مورد علاقه خود را میتوانید در مکان های عمومی شهر استفاده کنید و لذت ببرید.

لباس مناسب برای آب و هوای ارمنستان

کشور ارمنستان از ۴ فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان بهره مند است. در حقیقت میتوانیم بگوییم که ارمنستان از معدود کشورهایی است که از موهبت هر ۴ فصل برخوردار است.لباس مناسب برای سفر به ارمنستان یا هر کشور دیگری باید به گونه ای باشد که به آداب و فرهنگ آن احترام گذاشته شود.

  • فصل بهار: در فصل بهار،در شب ها سرد و در روز ها گرم است،اگر میخواهید در این فصل به ارمنستان بروید بهتر است یک عدد سوئیشرت و یا بلوز آستین بلند به همراه خود داشته باشید تا در زمان مناسب از آن ها استفاده نمایید.
  • فصل تابستان: این کشور در تابستان گرم و خشک است،در این فصل، چند عدد تی شرت،پیراهن آستین کوتاه و شلوارک لازم است.
  • فصل پاییز: روز های پاییز در ارمنستان بسیار خوشایند است ولی شب ها کمی سرد است اگر میخواهید در این فصل سفر کنید چند عدد سوئیشرت و بلوز آستین بلند یادتان نرود.
  • فصل زمستان: آب و هوا در این فصل به شکلی نیست که نشود آن را تحمل نمود اما برف تمام ایروان را فرا میگیرد و پوشیدن لباس گرم توصیه میشود.

لباس مناسب ارمنستان برای آقایان

در فستیوال های ارمنستان نیز میتوانید لباس خاضی را پوشیده و از شرکت در این فستیوال ها لذت ببرید :

پوشش در امکان مذهبی

به طور کل توهین به مقدسات و موضوعات دینی در ارمنستان ممنوع است.کلیساها نیز از جمله مقدس‌ترین مکان‌ها برای ارامنی‌ها بشمار می‌روند از این رو در بازدید از کلیساهای ایروان قبل از ورود به داخل ساختمان و محوطه لازم است که محدودیت‌های پوشش در این مکان‌ها را رعایت کنید تا بتوانید اجازه ورود به آنها را داشته باشید. این محدودیت‌ها مستلزم پوشیدن لباس‌های مناسب هم برای آقایان و هم برای بانوان در مکان‌های مذهبی هستند. سعی کنید لباس‌های ساده و پوشیده را انتخاب کنید و در نظر داشته باشید که در مورد آقایان نیز پوشیدن لباس‌های کوتاه مجاز نیست و کاملا بی احترامی به آن مکان تلقی می‌شود.

پوشش در اماکن عمومی

پوشش آقایان به هیچ عنوان در ارمنستان دارای محدودیت نیست و آقایان نیز مانند خانوم ها میتوانند هر لباسی که دوست دارند را بپوشند.

لباس مناسب فستیوال های ارمنستان

جشنواره دویدن رنگی در ایروان

از جمله هیجانی‌ترین و بامزه‌ترین جشنواره‌های ارمنستان، جشنواره دویدن رنگی است که معمولا در یکی از روزهای ماه جولای و در شهر ایروان برگزار می‌شود. این جشنواره در واقه یک رویداد هیجان‌انگیز است که در آن افراد مختلفی برا شرکت در یک مسابقه دو شرکت می‌کنند. شرکت کنندگان همگی لباس‌های رنگارنگ به تن دارند و در طول مسابقه از قانون خاصی تبعیت نمی‌کنند زیرا مقصود اصلی از بر پایی این مسابقه در واقع بیشتر پرداختن به جنبه تفریحی آن است و جنبه رقابتی آن مد نظر نیست.

جشنواره تاراز ایروان

همواره لباس‌های محلی که مردم هر کشوری به تن می‌کنند از جمله مظاهر مذهبی و نماد فرهنگی آن بشمار می‌روند. بنابراین برای بیشتر گردشگران اطلاع از سبک و سیاق پوشش محلی و بومی مردم یک کشور متفاوت هم جالب و هم آگاهی بخش تلقی می‌شود. در سفر به ارمنستان برای آشنایی و بازدید از لباس‌های محلی که به آنها تاراز می‌گویند، بهترین انتخاب شرکت در جشنواره تاراز است که در تاریخ ماه آگوست میلادی و در شهر ایروان برگزار می‌شود. در این جشنواره مدل‌های آقا و خانم لباس‌های دلفریب رنگی و محلی کشور را بر تن کرده‌اند که همگی توسط طراحان لباس با استعداد و هنرمند این کشور تهیه شده‌اند.

نتیجه گیری :

ببه طور کلی هر کشوری قانون خود را دارد و برای اینکه بتواند سفری راحت تر در مقصد خود داشته باشید،پیشنهاد میدهیم سعی کنید تا با آداب و فرهنگ آن کشور سازگار باشید.پوشیدن لباس مناسب در ارمنستان نیز از این قانون جدا نیست.پس سعی کنید قبل از رزرو تور زمینی یا هوایی ارمنستان، اطلاعات خود را به روز کرده و موارد مورد نیاز را رعایت کنید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه