صفحه نخست مجله گردشگری کلیسای آکدامار

کلیسای آکدامار

کلیسای آکدامار یا آختامار ،یکی از معروف ترین دیدنی های وان است که در سفر به این شهر باید از آن دیدن کنید.اما بیائید در این مقاله بخوانیم که  داستان این کلیسا چیست،چطور باید به آنجا برویم و چه کارهایی میتوانیم در آنجا انجام دهیم.ما راهنمای شما خواهیم بود،در ادامه همراه ما باشید.

تصویری از کلیسای آکدامار وان

آدرس کلیسای آکدامار

در جزیره آکدامار واقع شده است که در دریاچه وان در ترکیه قرار دارد. این جزیره در ۴۱ کیلومتری غرب شهر وان قرار دارد. برای رسیدن به جزیره می توانید از قایق های تفریحی که از شهر وان به سمت این جزیره حرکت می کنند استفاده کنید.

فعالیت گردشگری کلیسای آختامار

کلیسای آختامار یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ترکیه است که هر ساله گردشگران زیادی در تو وان از آن دیدن می کنند. در ادامه به برخی از فعالیت های گردشگری که می توان در کلیسای آختامار انجام داد اشاره می کنیم:

بازدید از کلیسا : بازدید از کلیسای آختامار اصلی ترین فعالیت گردشگری است که می توان در این مکان انجام داد. این کلیسا دارای معماری زیبایی است که می تواند برای گردشگران جذاب باشد. در داخل کلیسا می توان آثار هنری مختلفی از جمله نقاشی ها، مجسمه ها و کتیبه ها را مشاهده کرد.

تصویری از داخل کلیسای آکدامار وان

عکاسی: کلیسای آختامار یکی از زیباترین مکان های گردشگری ترکیه است. به همین دلیل، عکاسی از این مکان می تواند تجربه ای فراموش نشدنی برای گردشگران باشد.

قایق سواری: یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به کلیسای آختامار است. این تجربه می تواند بسیار لذت بخش باشد و به گردشگران این فرصت را می دهد تا از زیبایی های دریاچه وان نیز لذت ببرند.

تصویری از قایق های اطراف کلیسای آکدامار وان

پیک نیک: اگر قصد دارید که یک روز کامل را در کلیسای آختامار سپری کنید، می توانید با خود مواد غذایی و نوشیدنی بیاورید و در اطراف کلیسا پیک نیک کنید. این تجربه می تواند بسیار آرامش بخش باشد و به شما این فرصت را می دهد تا از طبیعت زیبای دریاچه وان لذت ببرید.

تصویری از دیوارهای کلیسای آکدامار وان

شنا: اگر در فصل تابستان به کلیسای آختامار سفر می کنید، می توانید در دریاچه وان شنا کنید. این تجربه می تواند بسیار لذت بخش باشد و به شما این فرصت را می دهد تا از آب و هوای معتدل دریاچه وان لذت ببرید.

کلیسای آختامار در فصل تابستان شلوغ تر است. بنابراین، اگر قصد دارید که در این فصل از سال از این مکان دیدن کنید، بهتر است که صبح زود یا عصر به این مکان بروید.در داخل کلیسا از پوشیدن لباس های نامناسب خودداری کنید.

هزینه بازدید

برای بازدید از کلیسای آختامار باید بلیط تهیه کنید.

  • قیمت بلیط برای بزرگسالان ۱۵ لیر
  • برای کودکان ۱۲ لیر است.

ساعت بازدید

  • کلیسا در ساعت ۹ صبح باز می شود و در ساعت ۵ بعد از ظهر تعطیل می شود.

تاریخچه کلیسای آکدامار وان

کلیسای آکدامار یک بنای ارمنی است که در سال ۹۱۵ تا ۹۲۱ میلادی توسط پادشاه گاگیک یکم واسپوراکانیان ساخته شده است. این بنای تاریخی در جزیره آکدامار در دریاچه وان در ترکیه قرار دارد.پادشاه گاگیک یکم واسپوراکانیان یکی از پادشاهان قدرتمند امپراتوری واسپوراکانیان بود. او علاقه زیادی به هنر و معماری داشت و دستور ساخت کلیسا را داد. این بنا به عنوان یک کلیسا و همچنین یک آرامگاه برای پادشاه گاگیک یکم ساخته شد.

کلیسای آکدامار در طول تاریخ، شاهد حوادث مختلفی بوده است.

  • در سال ۱۱۱۴ میلادی، این کلیسا توسط سلجوقیان تصرف شد و به عنوان مسجد استفاده شد.
  • در سال ۱۹۱۵ میلادی، در جریان نسل کشی ارامنه، این کلیسا آسیب زیادی دید.
  • در سال ۱۹۹۱ میلادی، این کلیسا توسط دولت ترکیه مرمت شد و به عنوان یک جاذبه گردشگری در وان بازگشایی شد.

معماری کلیسا

کلیسا دارای معماری زیبایی است که ترکیبی از سبک های معماری ارمنی و بیزانسی است. این کلیسا از سنگ های آتشفشانی ساخته شده است و دارای گنبدی بزرگ و دوازده ستون است. در داخل کلیسا می توان آثار هنری مختلفی از جمله نقاشی ها، مجسمه ها و کتیبه ها را مشاهده کرد.

تصویری از کلیسای آکدامار وان

امروزه، کلیسای آکدامار یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ترکیه است. این کلیسا به دلیل معماری زیبای خود و همچنین موقعیت مکانی منحصر به فردش در دریاچه وان، شهرت زیادی دارد.

مدت زمان بازدید از کلیسای آکدامار

به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

  • میزان علاقه شما به معماری و تاریخ: اگر به معماری و تاریخ علاقه زیادی دارید، احتمالاً زمان بیشتری را برای بازدید از کلیسا صرف خواهید کرد.
  • میزان اطلاعات شما در مورد کلیسا: در صورتیکه قبل از بازدید در مورد کلیسا اطلاعات کسب کنید، می توانید بازدید خود را به طور موثرتری انجام دهید.
  • حضور یا عدم حضور تور لیدر: اگر از یک تور لیدر استفاده کنید، می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید و بازدید خود را با کیفیت بهتری انجام دهید.

در حالت کلی، می توان گفت که مدت زمان بازدید از کلیسا آکدامار بین ۱ تا ۲ ساعت است. اگر فقط قصد دارید بازدید کنید و اطلاعات زیادی در مورد آن ندارید، می توانید بازدید خود را در ۱ ساعت انجام دهید. اما اگر به معماری و تاریخ کلیسا علاقه دارید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید، می توانید بازدید خود را در ۲ ساعت انجام دهید.

تصویری از کلیسای آکدامار وان

اگر قصد دارید که در فصل تابستان به وان سفر کنید، بهتر است که صبح زود یا عصر به این مکان بروید. در فصل تابستان، کلیسا در ساعت ۹ صبح باز می شود و در ساعت ۵ بعد از ظهر تعطیل می شود.

بهترین فصل بازدید از کلیسا

بهترین فصل بازدید از کلیسای آختامار، فصل بهار و پاییز است. در این دو فصل، آب و هوای دریاچه وان معتدل است و دمای هوا در محدوده ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتیگراد قرار دارد. این دمای هوا برای بازدید از کلیسا و لذت بردن از زیبایی های دریاچه وان بسیار مناسب است.در فصل تابستان، آب و هوای دریاچه وان گرم و خشک است. دمای هوا در این فصل می تواند به ۳۰ درجه سانتیگراد نیز برسد. گرمای هوا می تواند باعث خستگی و کسالت شود و لذت بازدید از کلیسا را کاهش دهد.

تصویری از کلیسای آکدامار وان

در فصل زمستان، آب و هوای دریاچه وان سرد و برفی است. دمای هوا در این فصل می تواند به زیر صفر درجه سانتیگراد برسد. سرمای هوا می تواند باعث ناراحتی شود و لذت بازدید از کلیسا را کاهش دهد.

امیدواریم که این اطلاعات برای شما مفید واقع شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید