صفحه نخست ویزا ویزای آذربایجان

ویزای آذربایجان

اگر در فکر سفر به کشور آذربایجان و مخصوصا شهر باکو هستید،بهتر است بدانید که نیاز به اخذ ویزای آذربایجان خواهید داشت.اما اینکه از طریق مرزهای زمینی ایران و آذربایجان قصد سفر دارید یا قصد سفر هوایی به این کشور زیبا را داشته باشید،هر یک قوانین خاص خود را جهت اخذ ویزا خواهند داشت.به همین منظور،ما در این مقاله قصد داریم تا درمورد هزینه ویزای آذربایجان،مدارک لازم جهت اخذ ویزای باکو،اعتبار ویزای این کشور،شرایط سفر زمینی و نحوه اخذ ویزای فرودگاهی،ویزای الکترونیکی و لیبل توضیحاتی ارائه دهیم تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.در ادامه همراه سفریتا باشید.

تصویری از بنر ویزای آذربایجان

ویزای الکترونیکی یا لیبل آذربایجان

به منظور سهولت در سفر و اخذ آسانتر ویزا،برخی از کشورها برای جذب بیشتر توریست،اقدام به ارائه خدمات ویزای الکترونیکی کرده اند.کشور آذربایجان نیز از جمله این کشور هاست.

بهتر است بدانید که برای اخذ ویزای اکترونیکی آذربایجان تنها نیاز به ارائه اسکن رنگی از پاسپورت خود خواهید داشت و از زمانی که نسبت اخذ آن اقدام کنید،ظرف مدت ۳-۵ روز،ویزای شما حاضر خواهد شد.اما چنانچه قصد داشته باشید نسبت به اخذ ویزای لیبل آذربایجان اقدام کنید، باید اصل پاسپورت به همراه مدارکی که در زیر به آن اشاره میکنیم ارائه دهید و از زمان اقدام،بین ۱۰-۱۲ روز حاضر خواهد شد.

تصویری از ویزای لیبل آذربایجان

مدارک ویزای لیبل آذربایجان

 1. اصل پاسپورت
 2. بیمه مسافرتی
 3. ووچر یا تائیدیه هتل
 4. هزینه در خواست ویزا
 5. یک قطعه عکس ۳ در ۴ یا ۶ در ۴

مدارک ویزای الکترونیک آذربایجان

 1. پرداخت هزینه ویزا
 2. اسکن رنگی پاسپورت

فرق بین ویزای لیبل و الکترونیکی آذربایجان در این است،در صورتیکه شما قصد اخذ ویزای کشورهای اروپایی را داشته باشید،لیبل دار شدن پاسپورت،اعتبار بیشتری به همراه خواهد داشت.اگرچه،اخیرا اعلام شده است که مهر ورود خروج نیز اهمیت بالایی دارد و با اخذ ویزای اکترونیک،می توانید پاسپورت خود را معتبر کنید.(لازم به ذکر است که در هر دوحالت نیاز به مهر ورود و خروج خواهید داشت و اینطور نیست که شما ویزای لیبل بگیرید و سفر نروید.)

تصویری از ویزای الکترونیکی آذربایجان

هزینه ویزای آذربایجان

اگر قصد دارید ویزای عادی این کشور را دریافت کنید،باید مبلغ ۲۳.۵ دلار پرداخت کنید.اگرچه در صورتیکه از طریق آژانس های مسافرتی بخواهید اقدام کنید،قیمت ها از ۲۶ دلار تا ۳۰ دلار خواهد بود.در صورت اخذ ویزای فوری آذربایجان،شما باید مبلغی بین ۵۳.۵ تا ۶۰ دلار پرداخت کنید.

ویزای آذربایجان در مرز زمینی

این سوال برای اکثر مسافران در تور باکو و کاربران پیش آمده است که “آیا در مرزهای زمینی ایران و آذربایجان می توان نسبت به اخذ ویزا اقدام کرد؟”

جواب منفی است.در حال حاضر،امکان اخذ ویزا در تمامی مرزهای زمینی (آستارا و بیله سوار) وجود ندارد و در صورتیکه قصد سفر به این کشور را داشته باشید،باید از ۵ روز قبل یا در برخی موارد از ۷ روز قبل،نسبت به اخذ ویزای آذربایجان اقدام کنید.اگر چه زمانیکه به مرزهای زمینی می رسید،خواهید دید که برخی از افراد به شما پیشنهاد اخذ ویزا می دهند.

باید بدانید،این همان کاری است که شما قبل از سفر انجام داده اید و به هیچ عنوان در مرزهای زمینی،امکان اخذ ویزا وجود ندارد.اگرچه،این بحث وجود دارد که در آینده ای نزدیک،این خدمت ارائه شود.یا شاید روادید آذربایجان برای شهروندان ایرانی حذف شود.این در حالی است که شهروندان آذربایجانی بدون ویزا می توانند به کشور ما سفر کنند.

اعتبار ویزای آذربایجان

بستگی به نوع ویزای شما دارد.اما از آنجایی که در اینجا موضوع مورد بحث ما،ویزای توریستی آذربایجان است،باید بدانید که این نوع ویزا به شما ۳ ماه فرصت ورود به خاک آذربایجان را می دهد و از زمان ورود ۱۴ روز اجازه اقامت خواهید داشت.اما باید بدانید که بر روی ویزای شما،اجازه اقامت در شهر باکو یا شهرهای دیگر این کشور،۳۰ روز قید شده است.

برای اینکه بتوانید ۳۰ روز در آذربایجان اقامت داشته باشید،باید یک نامه یا رضایت نامه از محل اقامت خود (آپارتمان یا هتلی که در آن اقامت دارید)گرفته و به ادراه مهاجرت بروید و آنها را مطلع کنید که شما قصد اقامت بیش از ۱۴ روز را دارید.اگر غیر از اینکار را انجام دهید،با جریمه ی سنگین روزانه مواجه خواهید شد.

ویزای فرودگاهی آذربایجان

برای اخذ ویزای فرودگاهی،تنها کافی است تا با رزرو بلیت و رزرو هتل در باکو یا شهرهای دیگر به فرودگاه های آذربایجان رفته و با پرداخت ۲۶ دلار،نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید.روال به این شکل است.هنگامی که شما وارد فرودگاه های این کشور میشوید،به عنوان مثال در فرودگاه بین المللی حیدر علی اف تعدادی دستگاه وجود دارد که مخصوص پردازش ویزای الکترونیکی آذربایجان می باشند. ( در جریان باشید که به دلیل برخی مسائل بین دو کشور ایران و آذربایجان تا اطلاع ثانوی،ویزای فرودگاهی آذربایجان برای ایرانیان صادر نمیشود و مسافران برای سفر به باکو،قبلا از ورود بای نسبت به اخذ ویزای باکو اقام کنند.)

به همین منظور پاسپورت شما را اسکن کرده و با انتخاب نوع ویزا و پرداخت پول،ویزای خود را اخذ خواهید کرد.توجه داشته باشید که حتما به ازای هر نفر ۲۶ دلار(دلار خورد) همراه داشته باشید تا مجبور نشوید در صف های طولانی صرافی های فرودگاه باستید.(نگران نباشید در هنگام ویزا در فرودگاه،تعدادی افراد جهت راهنمایی مسافران،تعبیه شده اند.)

تصویری از سیستم ویزای فرودگاهی آذربایجان

سیستم ویزای فرودگاهی آذربایجان

آیا سفر به نخجوان ویزا میخواهد؟

از تاریخ دهم آذرماه سال جاری روادید ورود به جمهوری خودمختار نخجوان برای اتباع جمهوری اسلامی ایران لغو شد.بر این اساس از تاریخ ۱۰/۰۹/۱۳۹۸ اتباع جمهوری اسلامی ایران می توانند بدون دریافت روادید وارد خاک نخجوان شده و به مدت ۱۵ روز اقامت نمایند.اتباع ایرانی که قصد سفر به سرزمین اصلی جمهوری آذربایجان را دارند کماکان باید روادید دریافت نمایند که این روادید در فرودگاه بین المللی شهر نخجوان و در فرودگاه بین المللی حیدر علی اف و سفارت این کشور در تهران و سرکنسولگری آذربایجان در تبریز نیز صادر می شود.

اطلاعات سفارت آذربایجان در ایران

سفارت آذربایجان در تهران

 • تلفن : ۲۲۵۵۸۲۹۹ – ۰۲۱
 • تهران پاسداران، خیابان نیستان سوم، کوچه راستوان، پلاک ۱۶ خیابان احتشامیه
 • روزهای پنج شنبه و جمعه تعطیل است – روزهای دیگر از ساعت ۹ تا ۱۲.۳۰ باز است.

کنسولگری آذربایجان در تبریز

 • تلفن :  ۳۳۳۱۵۳۸۰ – ۰۴۱
 • تبریز – خیابان ولیعصر – خیابان عارف

همچنین برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت آسان ویزا مراجعه کنید.


راستی اگر قصد دارید به شهر باکو سفر کنید،شما میتوانید برای رزرو تور زمینی باکو،ویزای آذربایجان،رزرو هتل در باکو و سایر خدمات با ما در تماس باشید.ما به عنوان کارگزار باکو در تلاش هستیم تا بهترین خدمات را برای شما مهیا سازیم.

به امید دیدار شما عزیزان در شهر زیبای باکو ….

نظر کاربران :

 • user
  محمد

  سلام برای اخذ ویزای فرودگاهی باکو،آیا کاری هست که از قبل انجام بدیم؟

  • user
   User1

   درود دوست من با توجه به اینکه در همین مقاله توضیحاتی ارائه شده است،شما تنها نیاز به پاسپورت و 26 دلار (دلار خورد) خواهید داشت و از قبل نیاز به انجام کاری نیست. موفق باشید.

 • user
  مهدی

  سلام، میخواستم بدونم مدت اقامت با ویزای توریستی آذربایجان چند روز هست؟ من شنیدم که ۱۴ روزه هست؟ همینطوره ؟

  • user
   User1

   درود دوست من بله درسته در واقع با ویزای توریستی آذربایجان،شما می توانید یک ماه در کشور آذربایجان اقامت داشته باشید.اما به صورت عادی شما اجازه اقامت 14 روز خواهید داشت و بعد از 14 روز باید به اداره مهاجرت این کشورر مراجعه کرده و با پرداخت چند منات به آن ها اطلاع دهید که قصد اقامت یک ماه در باکو یا آذربایجان خواهید داشت. موفق باشید.

 • user
  nafiseh

  salam,bebakhshid,visaye azarbaijano chejori mitonim begirim??

  • user
   User1

   درود دوست عزیز شما تنها با ارسال عکس پاسپورت خودتو ن و پرداخت هزینه می تونید نسبت به اخذ ویزای این کشور اقدام کنید.البتهاین توضیحات در مورد ویزای الکترونیکی آذربایجان بود. موفق باشید.

 • user
  محمد

  سلام ویزای الکترونیکی آذربایجان چند روز طول میکشه؟

  • user
   User1

   درود 3 روز کاری. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید