1. صفحه اصلی
  2. »
  3. مجله گردشگری
  4. »
  5. راهنمای هزینه سفر به باکو

راهنمای هزینه سفر به باکو

شاید در حال برنامه ریزی برای سفر به شهر زیبای باکو باشید و برای شما سوال باشد که چطور میتوانید سفری کم هزینه به باکو داشته باشید.به همین منظور در این نوشته به شما خواهیم گفت که هزینه سفر به باکو با ماشین شخصی چقدر است،هزینه سفر به باکو با تور بهتر است یا بدون تور،آبا امکان سفر به شهر باکو با قطار وجود دارد؟،هزینه سفر به باکو در تاریخ های خاص مانند عید قربان،غدیر و فطر متفاوت است یا خیر؟،آیا هزینه سفر به باکو از مرز آستارا مناسب تر است با بیله سوار؟،هزینه سفر زمینی به باکو با اتوبوس بهتر است یا ماشین شخصی؟،هزینه سفر به باکو ویزا میخواهد یا خیر و ….

هزینه سفر به باکو با تور یا بدون تور؟

این بستگی به مسائل زیادی دارد.اول اینکه اگر در تورهای گروهی یا انفرادی باکو،هتلی که برای اقامت در باکو به شما پیشنهاد میشود،گارانتی آن شرکت توریستی باشد،مسلما میتواند قیمت مناسبتری به شما پیشنهاد دهد.اما راه حل مناسب تر چیست؟ – پیشنهاد ما این است که از تورهای انفرادی مرز به مرز باکو استفاده کنید.

تصویری از شهر باکو در شب

در واقع شما میتوانید با ماشین شخصی خود سفر به باکو را برنامه ریزی کنید.طوری که تا مرز ایران و آذربایجان با وسیله ی شخصی خود بروید و با رزرو قبلی تورهای مرز به مرز،به شهر باکو بروید و از بازدید این شهر لذت ببرید.لازم به ذکر است که پیشنهاد میدهیم،از بردن ماشین شخصی به داخل کشور آذرباجان خودداری کنید،زیرا دغدغه ی رفت و آمد در شهر باکو ( جریمه شدن و … ) به شما استرس وارد خواهد کرد.

هزینه سفر به باکو با تور یا هواپیما؟

مسلما هزینه سفر زمینی به باکو،ارزانتر از سفر هوایی به باکو است.

سفر به شهر باکو با قطار

در حال حاضر امکان سفر به کشور آذربایجان با قطار وجود ندارد و فقط با هواپیما یا تور زمینی باکو با اتوبوس یا ماشین شخصی را میتوانید انتخاب کنید.

اقامت ارزان در باکو

اولین و مهمترین نکته برای داشتن سفری کم هزینه به هر شهری،یافتن اقامتگاه ارزان،با کیفیت و موقعیت خوب است.شاید شما هم این تجربه را داشته باشید که با رزرو هتل یا هاستل ارزان در مرکز شهر،میتوانید هزینه های رفت و آمدتان را کم کنید.به همین منظور،برای اینکه به اکثر دیدنی های شهر باکو دسترسی داشته باشید،پیشنهاد میدهیم از هاستل ها یا هتل های سه ستاره اطرف ایچری شهر ( شهر قدیمی باکومیدان فواره ها،خیابان نظامی یا ۲۸ می انتخاب کنید.با این کار،شما قادر خواهید بود تا با پای پیاده،به اکثر جاذبه های توریستی باکو دسترسی داشته باشید.

تاریخ شلوغ سفر نروید

معمولا تورهای مسافرتی اکثر شهرهای توریستی،در تاریخ های پیک ( شلوغ )،گرانتر از تاریخ های دیگر است.به همین منظور بهتر است زمانی را برای سفر کم هزینه به باکو در نظر بگیرید که در تاریخ تعطیلات یا شلوغ نباشد.

به رستوران های گران نروید

در خیابان های باکو خواهید دید که چرخ هایی برای فروش دونرر کباب به توریست ها وجود دارد.قیمت هر دونر کباب تقریبا ۲ منات است و بسیار خوشمزه است.اگرچه اگر تمایل دارید،میتوانید از رستوران های محلی نیز استفاده کنید و غذاهای محلی باکو را امتحان کنید.

تصویری از دونر کباب در راهنمای سفر کم هزینه به باکو

از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید

در صورتیکه نیاز داشتید،به جای رزرو تاکسی،از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو و اتوبوس استفاده کنید.

سخن آخر این است،اگر دوست دارید سفر مقرون به صرفه به باکو داشته باشید نکات زیر را در مجموع رعایت کنید :

  • تاکسی رزرو نکنید.
  • هتل سه ستاره ارزان در مرکز شهر رزرو کنید تا هزینه تاکسی نداشته باشید.
  • با تحقیق قبلی نسبت به دیدنی های باکو،خودتان برای بازدید بروید و از گشت های شهری باکو استفاده نکنید.
  • غذای گران نخورید،از رستوران های محلی برای خوردن غذا استفاده کنید تا علاوه بر امتحان کردن غذاهای محلی،در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

با رعایت این نکات،با حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ دلار،میتوانید ۴ روز در شهر باکو بمانید و از سفر خود لذت ببرید.(هزینه ی تور نیز محاسبه شده است.)

موفق باشید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه