صفحه نخست تورها تورهای خارجی تور فرمول یک باکو

تور فرمول یک باکو

پکیج تور فرمول یک باکو

خدمات تور فرمول یک باکو

اقامت در هتل منتخب
بیمه مسافرتی
ترانسفر رفت و برگشت
راهنمای سفر
صبحانه
گشت شهری
ویزای

گشت شهری تور فرمول یک باکو

راهنمای سفر تور فرمول یک باکو

سوالات متداول تور فرمول یک باکو

یکی از مهیج ترین مسابقه هایی که هر سال در شهر باکو برگزار میشود،مسابقات فرمول یک است.مشهورترین تیم ها از سراسر جهان در این مسابقات شرکت کرده و باهم به رقابت میپردازند.برای علاقه مندان به این مسابقات،خیلی جذاب است که از نزدیک در همسایگی ایران،بتوانند به تماشای مسابقات رفته و از تماشای آن لذت ببرند.مسلما برای اینکه بتوانید از این مسابقات دیدن کنید،یکی از راه ها رزرو تور فرمول یک باکو است یا اگر دوست دارید میتوانید به صورت شخصی نیز در این مسابقات حضور داشته باشید..در هر صورت برای اینکه بهتر با این مسابقات و نحوه شرکت در آن آشنا شوید،پیشنهاد میدهیم همراه باکوهلدینگ باشید تا به شما کمک کند.

پیست فرمول یک باکو

شهر باکو سریعترین پیست شهری دنیا را دارد، مسابقات فرمول یک اتوموبیل رانی هر سال در نزدیکی بلوار ساحلی برگزار میشود.اولین دوره این مسابقات در آذربایجان در سال 2016 باعنوان مسابقات GRAND PRIX اروپا برگزار شد.در سال 2017 افتتاحیه مسابقات فرمول یک آذربایجان رقم خورد که یکی از بزرگترین اتفاقات فصل این مسابقات با برتری دنیل ریکاردیو از والتری بوتاس و ویلیامز از لندس استرول به عنوان بزرگترین اتفاق فصل رقم خورد.

پیست حیرت انگیز این مسابقات توسط هرمان تیلکه طراحی گردیده و بگونه ای است که از خیابان های اصلی باکو استفاده شده و به غیر از تغییرات جزئی برای آسفالت شهر قدیم و فنس کشی و علائم جایگاه آن خود پیست ثابت است .در تور فرمول یک باکو خواهید دید که مسابقه از میدان آزادلیق شروع میشود و پس از رد شدن از خانه دولت و عبور از اطراف شهر قدیم و کاخ شروانشاه و برج دختر از خیابان نفتچی لر ادامه مییابد و خاتمه می یابد و جایگاه پیت لاین و اهدا جوایز نیز در همین مکان است.

مسابقات فرمول یک در سه روز برگزار خواهد شد، در روز اول رانندگان به تمرین در پیست می پردازند تا با پیچ ها آشنا شوند و بدانند که هر پیچ را باید با چه سرعتی طی کنند. در روز دوم به روز تعیین خط مشهور است که در آن رتبه رانندگان بر اساس زمانی که پیست را دور می زنند بدست می آید. روز سوم، روز اصلی مسابقه است که به ترتیب زمانی که در روز قبل گرفته اند در خط شروع قرار می گیرند و با حریفان رقابت می کنند.

طول پیست باکو 6 کیلومتر بوده و دارای 20 پیچ مختلف است . بهترین زمان ثبت شده پیست مربوط به سباستین وتل راننده آلمانی تبار تیم فراری با زمان یک دقیقه و چهل و سه ثانیه و چهارصد و چهل صدم ثانیه است . حداکثر سرعت پیست 360 کیلومتر بر ساعت و باریک ترین قسمت پیست در هنگام عبور از کنار دروازه شهر قدیم به 7.6 متر می رسد . همچنین این پیست رکورد دار سریعترین پیست خیابانی دنیا را دارد که در محل خیابان نفتچی لر به حد اکثر 360 کیلومتر می رسد . و بعد از پیست فرمول بلژیک طولانی ترین پیست حال حاضر مسابقات است .

تصویری از پیست فرمول یک باکو

تصویری از پیست فرمول یک

علاقه مندان بسیار زیادی با رزرو تور فرمول یک باکو برای تماشای این رویداد هیجان انگیز به باکو سفرمی کنند شایان ذکر است دولت آذربایجان برای این مسابقات هزینه ی بسیار زیادی می کند.تجربه ی سال گذشته نشان می دهداستقبال خوبی نیز ازاین مسابقات به عمل آورده است.مسئول برگزاری این مسابقات میگوید: «به دلیل آنکه مسیر مسابقه در داخل شهر قرار گرفته این مسئله میتواند جذاب و فوق العاده باشد. رانندگان مسیری را طی می کنند که از کنار دریا و بخش قدیمی شهر می گذرد. منطقه ای که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. این مسیر از پیچ های تند، سربالایی ها و شیب های ناگهانی تشکیل شده که میتواند برای رانندگان یک چالش واقعی به شمار آید.»

تصویری از یک ماشین در پیست فرمول یک باکو

تصویری از یک ماشین در پیست

بدون شک آذربایجان با برگزاری مسابقه فرمول یک دستکم برای یک هفته مرکز توجه جهان خواهد بود و شاید بتواند از این راه اعتباری برای خود دست و پا کند. اما سوال اینجا است که برگزارکنندگان فرمول یک به جز کسب درآمد، از رفتن به آذربایجان چه سودی میبرند.برگزاری مسابقه فرمول یک در آذربایجان حدود شصت میلیون دلار در سال برای فرمول یک درآمد دارد. قراردارد برای برگزاری مسابقه در هفت سال آینده بسته شده و هر سال این درآمد ده درصد بیشتر خواهد شد. بنابراین در مجموع فرمول یک حدود ۵۷۰ میلیون دلار از برگزاری مسابقه در کشور آذربایجان درآمد کسب خواهد کرد. از این درآمد به هر تیم حدود بیست میلیون دلار میرسد.

جشن بعد از مسابقات فرمول یک

یکی از جذاب ترین بخش هایی که شرکت کنندگان در آن لذت خواهند برد،AFTER party یا جشن بعد از مسابقات است که در سه بخش برگزار میشود.اجرا کنندگان این جشن ها،هر سال خوانندگان و دیجی های سرشناسی را از سراسر جهان دعوت کرده و جذابیت آن را دو چندان میکند.گردشگران،علاوه بر اینکه در مسابقات فرمول یک باکو شرکت میکنند،میتوانند در این جشن ها نیز شرکت کرده و لحظات به یاد ماندنی را برای خود ثبت کنند.

با توجه یه شیوع ویروس کرونا،این مسابقات که قرار بود در اردیبهشت ماه برگزار شود،به تعویق افتاد و بر اساس انتشارات آلمانی بیلد، این مسابقات در 17 مرحله برگزار خواهد شد.بر اساس این گزارش مسابقات جایزه بزرگ آذربایجان فرمول یک در تاریخ ۶ سپتامبر برگزار می شود. رقابت در باکو هفتمین دوره مسابقات خواهد بود.این رقابت که از ۵ ژوئیه در اتریش آغاز می شود، در ماه دسامبر در ابوظبی، پایتخت امارات پایان می یابد.

بر پایه این زمانبندی این مسابقات در برخی کشورها مانند اتریش، انگلیس و مجارستان در دو مرحله برگزار خواهد شد.

تقویم منتشر شده توسط بیلد:

 • ۱-۲. اتریش – ۵ و ۱۲ ژوئیه
 • ۳-۴ انگلیس بزرگ – ۲۶ ژوئیه و ۲ آگوست
 • ۵-۶ مجارستان – ۱۵ و ۲۳ اوت
 • ۷. آذربایجان – ۶ سپتامبر
 • ۸. سنگاپور – ۲۰ سپتامبر
 • ۹. روسیه – ۲۷ سپتامبر
 • ۱۰. چین – ۳ اکتبر
 • ۱۱. ژاپن – ۱۱ اکتبر
 • ۱۲. ایالات متحده آمریکا – ۲۵ اکتبر
 • ۱۳. مکزیک – ۱ نوامبر
 • ۱۴. برزیل – ۸ نوامبر
 • ۱۵. ویتنام – ۲۲ نوامبر
 • ۱۶. بحرین – ۶ دسامبر
 • ۱۷. امارات – ۱۳ دسامبر

طی چند سال گذشته این مسابقات در اواخر اردیبشهت ماه در باکو برگزار می شد که امسال به دلیل پاندومی Covid 19 تاریخ آن به تعویق افتاده است.همچنین برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت فرمول یک مراجعه کنید.با توجه به استقبال گسترده هموطنان عزیزمان از این مسابقات و با توجه به محدود بودن تعداد بلیط های این مسابقات، باکوهلدینگ به عنوان کارگزار باکو، آمادگی خود را برای رزرو بلیت مسابقات فرمول یک باکو  اعلام می دارد

نظرات کاربران تور فرمول یک باکو

نظر کاربران :

 • user
  شهروند تهرانی

  چرا اکثر کشورهای همسایه که خیلی از ایران عقب بودند این سالها چنین رشدی کرده اند و کشور ما با این تمدن و فرهنگ غنی همچنان عقب هستیم . دوستی می گفت حدودا ۲۰ یا ۳۰ سال پیش ایران پفک های تاریخ مصرف گذشته یا سرنگ های قدیمی به این کشور صادر می شد

 • user
  نوید محمدی

  لطفا با من تماس بگیرید جهت رزرو تور فرمولا ۱

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه