صفحه نخست تورها تور ترکیه تور ترابزون ریزه

تور ترابزون ریزه

به زودی فعال میشود.

خدمات تور ترابزون ریزه

اقامت
بیمه مسافرتی
ترانسفر
راهنمای سفر
صبحانه
گشت شهری
 • اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
 • عوارض خروج از کشور
 • مدارک سفر ( بلیت،هتل و … )

گشت شهری تور ترابزون ریزه

معمولا در تور ترکیبی ترابزون ریزه،موارد زیر در برنامه گشت شهری خواهد بود :

گشت شهری ترابزون

برخی از دیدنی های مهم ترابزون عبارتند از:

علاوه بر این جاذبه ها، ترابزون

رای جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعددی نیز است که از جمله آنها می توان به موزه ترابزون، مسجد گلبهار خاتون و بازار بدستن اشاره کرد و در تور ترابزون میتوانید از آن نیز بازدید کنید.

گشت شهری ریزه

ریزه شهری در شمال ترکیه است که به دلیل طبیعت زیبا و جاذبه های گردشگری متعددش شناخته می شود. برخی از دیدنی های مهم ریزه عبارتند از:

 • ییلاق آیدر
 • آبشار تار
 • قلعه ریزه
 • دره تار
 • آبشار گلین تولو
 • هوزور تپه سی
 • ییلاق ایکیزدره

علاوه بر این جاذبه ها، ریزه دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعددی نیز است که از جمله آنها می توان به موزه ریزه، مسجد جامع ریزه و قلعه های تاریخی متعدد اشاره کرد.

نکات رزرو تور ترابزون ریزه

تورهای زمینی ترابزون ریزه معمولاً بین 4 تا 7 روز برگزار می شوند. بسته به اینکه چه میزان از جاذبه های این دو شهر را می خواهید ببینید، مدت زمان سفر خود را انتخاب کنید و بسته به عوامل مختلفی از جمله مدت زمان سفر، نوع هتل، خدمات تور و زمان سفر قیمت متفاوت است.

هنگام رزرو تور زمینی ترابزون ریزه، از اعتبار شرکت برگزار کننده تور اطمینان حاصل کنید و قبل از رزرو تور، برنامه سفر را بررسی کنید و ببینید که آیا با علاقه مندی های شما مطابقت دارد یا خیر.

شرایط سفر را به دقت مطالعه کنید و مطمئن شوید که با شرایط شما مطابقت دارد.همچنین امکانات تور را بررسی کنید و ببینید که آیا شامل خدمات ذکر شده در قرارداد است یا خیر.

با توجه به این نکات می توانید تور زمینی ترابزون ریزه را با خیال راحت رزرو کنید و از سفر خود لذت ببرید.

پرداخت اقساطی تور ترابزون ریزه

برای ثبت نام تور ترکیبی ترابزون ریزه به صورت تور اقساطی،بهتر است با شرکت برگزار کننده در تماس باشید تا در صورت امکان این کار را برای شما انجام دهد.

بهترین فصل رزرو تور ترابزون ریزه

بهترین فصل سفر زمینی ترکیبی به ترابزون و ریزه فصل بهار و تابستان است. در این فصل ها آب و هوا معتدل است و می توانید از طبیعت زیبا و جاذبه های گردشگری این دو شهر لذت ببرید.

تور ترابزون ریزه در بهار و نوروز

در فصل بهار (فروردین،اردیبهشت و خرداد)، دمای هوا در ترابزون و ریزه بین 10 تا 25 درجه سانتیگراد است. این فصل زمان مناسبی برای پیاده روی، کوهنوردی و بازدید از جاذبه های طبیعی مانند دریاچه اوزون گول و ییلاق آیدر است.

تور ترابزون ریزه در تابستان

در فصل تابستان (ژوئیه تا سپتامبر)، دمای هوا در ترابزون و ریزه بین 20 تا 35 درجه سانتیگراد است. این فصل زمان مناسبی برای شنا، آفتاب گرفتن و بازدید از جاذبه های تاریخی مانند صومعه سوملا و قلعه ترابزون است.

تور ترابزون ریزه در پائیز

در فصل پاییز (اکتبر تا نوامبر)، دمای هوا در ترابزون و ریزه بین 10 تا 20 درجه سانتیگراد است. این فصل زمان مناسبی برای بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی مانند موزه ایاصوفیا ترابزون و مسجد جامع ترابزون است.

تور ترابزون ریزه در زمستان

در فصل زمستان (دسامبر تا مارس)، دمای هوا در ترابزون و ریزه بین 0 تا 10 درجه سانتیگراد است. این فصل زمان مناسبی برای اسکی و سایر ورزش های زمستانی است.

البته، انتخاب فصل سفر به ترابزون و ریزه به سلیقه شخصی شما نیز بستگی دارد. اگر به دنبال آب و هوای گرم و آفتابی هستید، فصل تابستان بهترین گزینه برای شما است. اگر به دنبال آب و هوای معتدل و طبیعت زیبا هستید، فصل بهار و پاییز گزینه های مناسبی هستند. و اگر به دنبال تجربه ورزش های زمستانی هستید، فصل زمستان بهترین زمان برای شما است.

تفریحات تور ترابزون ریزه

در ادامه به برخی از تفریحات محبوب در تور ترکیبی ترابزون ریزه اشاره می کنیم:

گردشگری طبیعی

 • بازدید از ییلاق آیدر
 • بازدید از دریاچه اوزون گول
 • بازدید از پارک ملی آلاگلی
 • پیاده روی در کوه ها

گردشگری تاریخی و فرهنگی:

 • بازدید از صومعه سوملا
 • بازدید از موزه ایاصوفیا ترابزون
 • بازدید از قلعه ترابزون
 • بازدید از بازار بدستن

علاوه بر این تفریحات، می توانید از سایر تفریحات موجود در ترابزون و ریزه نیز لذت ببرید. به عنوان مثال، می توانید از سواحل زیبای این دو شهر برای شنا و آفتاب گرفتن استفاده کنید. همچنین می توانید از غذاهای خوشمزه این منطقه در رستوران ها و کافه های مختلف لذت ببرید.

در نهایت، انتخاب تفریحات مناسب در تور ترکیبی ترابزون ریزه به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

شهرهای برگزار کننده تور ترابزون ریزه

تور ترابزون ریزه،معمولا به صورت زیر برگزار میشود :

 • تور ترابزون ریزه از تبریز
 • تور ترابزون ریزه از تهران

فاصله ریزه تا ترابزون

فاصله ریزه تا ترابزون حدود 50 کیلومتر است. این فاصله را می توان با اتوبوس، تاکسی یا ماشین شخصی طی کرد.

اتوبوس های مختلفی از ریزه به ترابزون در حال تردد هستند. مدت زمان سفر با اتوبوس از ریزه به ترابزون حدود 1 ساعت است. هزینه بلیط اتوبوس از ریزه به ترابزون متغیر است.مدت زمان سفر با تاکسی از ریزه به ترابزون حدود 45 دقیقه است. هزینه تاکسی از ریزه به ترابزون حدود 100 لیر ترکیه است.(میتواند متغیر باشد.)

این فاصله را می توان با ماشین شخصی طی کرد. مدت زمان سفر با ماشین شخصی از ریزه به ترابزون حدود 45 دقیقه است.

گزینه مناسب برای سفر از ریزه به ترابزون به بودجه و زمان شما بستگی دارد. اگر بودجه شما محدود است، می توانید با اتوبوس سفر کنید. اگر عجله دارید، می توانید با تاکسی سفر کنید. و اگر به دنبال سفری راحت هستید، می توانید با ماشین شخصی سفر کنید.

 

نظرات کاربران تور ترابزون ریزه

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه