1. صفحه اصلی
 2. »
 3. مجله گردشگری
 4. »
 5. باغ وحش باکو

باغ وحش باکو

در سفر به شهر باکو با جاذبه های توریستی فراوانی روبرو خواهید شد که ممکن است برای بازدید از آن ها زمان کافی نداشته باشید.اگر زمان اضافی داشتید و اگر علاقه مند به حیوانات هستید میتوانید از باغ وحش باکو دیدن کنید.ما در این مطلب به معرفی آن میپردازیم.در ادامه همراه سفریتا باشید.

تاریخچه باغ وحش باکو

این مجموعه یک پارک باغ وحش دولتی است. این مجموعه قدیمی ترین باغ وحش در آذربایجان است و در سال ۱۹۲۸ افتتاح شده است.این باغ وحش متعلق به وزارت فرهنگ و گردشگری آذربایجان و شهرداری شهر است.این مکان تفریحی در سال ۱۹۲۸ در قلمرو یک پارک به نام لونچارسکی افتتاح شد (امروزه این پارک به نام نظامی نامگذاری شده است). در سال ۱۹۴۲، یک باغ وحش جدید به دلیل تخلیه باغ وحش روستوف تاسیس شد. مراسم افتتاحیه پس از جنگ بزرگ میهن پرستان برگزار شد.

درب ورودی باغ وحش باکو

درب ورودی باغ وحش

تا سال ۱۹۵۸، پارک باغ وحش نزدیک یک ایستگاه راه آهن در یک میدان کوچک، که بعدها به نام Ilich نامگذاری شد، قرار داشت.در سال ۱۹۵۸،به شهر بیل در حومه باکو نقل مکان کرد و تا اواسط دهه ۱۹۷۰ باقی ماند.ساخت و ساز جدید در نزدیکی یک ایستگاه راه آهن برای کودکان آغاز شد و براساس طرح برای آن اختصاص داده شد.باغ وحش در مجموع ۱۰.۵ هکتار است و در حدود ۱۶۰ گونه حیوان در آن وجود دارد.این محل یکی از دیدنی های باکو است که تماشای  آن هم برای کودکان و هم بزرگسالان،جذاب خواهد بود.

چطور به باغ وحش باکو برویم؟

 • از تاکسی های اینترنتی میتوانید استفاده کنید.
 • نزدیکترین مترو به باغ وحش،متروی گنجلیک است.
 • اگر در منطقه گنجلیک اقامت دارید،میتوانید با پای پیاده تا باغ وحش بروید.

نکاتی در مورد بازدید از باغ وحش

 • هزینه بازدید : رایگان
 • ساعت بازدید : ۱۰ الی ۱۹
 • مدت زمان پیشنهاد برای بازدید : ۴ ساعت
 • مسیر دسترسی :Azerbaijan Diplomatic Academy Bus Station; Buses: 83, 199

برای اطلاعات بیشتر در مورد این مجموعه میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید :

منبع : regionplus


راستی اگر قصد دارید به شهر باکو سفر کنید،شما میتوانید برای رزرو تور زمینی باکو،ویزای آذربایجان،رزرو هتل در باکو و سایر خدمات با ما در تماس باشید.ما به عنوان کارگزار باکو در تلاش هستیم تا بهترین خدمات را برای شما مهیا سازیم.

به امید دیدار شما عزیزان در شهر زیبای باکو ….

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه