1. صفحه اصلی
  2. »
  3. مجله گردشگری
  4. »
  5. بهترین زمان سفر به باکو

بهترین زمان سفر به باکو

سفر به باکو درهر فصلی میتواند جذاب باشد اما اینکه بدانید بهترین فصل سفر به باکو چه زمانی است،میتواند جذابیت های سفر به این شهر زیبا را دو چندان کند.به همین منظور،در این نوشته تلاش کرده ایم تا به شما بگوئیم گخ چه زمانی به باکو سفر کنید تا نهایت استفاده را از سفر خود ببرید.در ادام همراه سفریتا باشید.

عید نوروز،بهترین زمان سفر به باکو

عید نوروز ، سال نو ایرانی ، در انتهای ماه مارس برگزار میشود . این جشن زرتشتی یک تعطیلات ملی در آذربایجان است که آمدن بهار را جشن میگیرد. مردم محلی با غذا و نوشیدنی میزبان مراسم ها و فستیوال ها هستند . در اواخر بهار توریست ها در تور باکو میتوانند این مراسم فرهنگی را تجربه کنند. با آغاز بهار برگ های سبز ، خیابان ها را مملو از رنگ میکند.در خیابان های معروف شهر،مخصوصا در پارک بلوار باکو،جشن های خیابانی با رنگ و بوی خاصی برگزار میشود و در چند سال گذشته تبدیل به یکی از جاذبه های توریستی باکو شده است.در این ماه از سال،آب و هوای ایده آلی در شهر باکو و کشور آذربایجان در جریان است.

تصویری از نوازندگان آذری در باکو و تور باکو نوروز

اگر قصد دارید در تابستان به کشور آذربایجان سفر کنید،بهتر است بدانید که با آب و هوای گرمی روبرو خواهید شد،اگرچه هرکدام یک از شهرهای آذربایجان،آب و هوای خودش را دارد.اما از آنجایی که اکثر ایرانی هایی که به شهر باکو سفر میکنند،باید بدانند که شهر باکو در تابستان گرم است و بهترین زمان برای استفاده کردن از تفریحات آبی و سواحل باکو است.اگر قصد بازدید از شهر را دارید،بهتر است در یکی از هتل های مرکز شهر باکو هتل رزرو کنید،اما اگر برای ریلکس کردن به باکو میروید،می توانید در یکی از هتل های ساحلی باکو اقامت داشته باشید.

تصویری از ساحل و کلاب آمبوران در سواحل آذربایجان

تصویری از ساحل و کلاب آمبوران

تابستان های آذربایجان گرم است. یعنی دما در باکو گاهی تا ۴۰ درجه سانتی میرسد. گرما همراه با رطوبت دریای خزر است که در ماه جون مکانی نه چندان راحت برای بازدید از مناظر پدید می آورد.بیشتر مردم باکو بعد از ظهر ها میخوابند و پس از آغاز شب سروکله شان پیدا میشود، درست در زمانی که دمای هوا قابل تحمل تر است.

ژانویه

هنگام کریسمس ، بیشتر توریست ها به جای آب و هوای سرد قفقاز ، راهی مناطق گرمتر میشنود، اما توریست های شجاعی که به قفقاز میروند ، یک عید سال نو ویژه را در باکو تجربه میکنند. خیابان های باکو با نور و رنگ تزیین شده ،خیابان هایی که مهمانی های بی پایانش در بارها ، هتل ها و رستوران ها، توریست ها را سرگرم میکند. جشن سال نو در دیگر مناطق کشور هم برگزار میشود اما باکو بهترینشان است. تا آخر ماه در پایتخت گردش کنید و  شهر را ببینید. تعطیلاتی در ۲۰ ژانویه برگزار میشود که یاد و خاطره ۱۳۰ نفر که توسط تانک های روسی در۲۰ ژانویه ۱۹۹۰ کشته شدند را گرامی میدارد.

آتش بازی سال نو در باکو در بهترین زمان سفر به آذربایجان

آتش بازی سال نو در باکو

اگر دوست دارید در شهر باکو خرید کنید،بهترین زمان حراج در باکو،ژانویه است.همانطور که میدانید در پایان سال میلادی،جمعه ی سیاه یا Black Friday برگزار میشود و انواع و اقسام برندهای معروف دنیا،تا ۷۰% تخفیف ازائه میدهند.

فوریه،بهترین زمان اسکی در آذربایجان

زمستان های آذربایجان در کرانه های دریای خزر تا حدی ملایم ولی در نواحی داخلی سرد است. در نزدیکی کوهای قفقاز بارش باران طبیعی است. میتوانید به یکی از پاتوق های اسکی در شاه داغ یا طوفان داغ بروید. توریست های کمتری در زمستان به آذربایجان سفر میکنند.

تصویری از پیست اسکی شاهداغ

می

اگر در تعداد زیادی از خیابان ها و شهر های آذربایجان قدم بزنید، با کلمه ۲۸ می مواجه میشوید. این تاریخ روز جمهوری است که طی آن جمهوری دموکرات آذربایجان در سال ۱۹۱۸ خلق شد و تا سال ۱۹۲۰ یک کشور مستقل بود .منتظر جشن ها ، کاهش ساعات کاری مغازه ها و اختلال بلقوه در سفر باشید. باکو بهترین مکان در آذربایجان برای تجربه کردن جشن روز جمهوری است.

Republic Day celebrations in Azerbaijan

اکتبر

تغییر آب و هوا از تابستان به پاییز ناگهانی است. در اکتبر ابرها بر فراز باکو در حرکت اند و در پایتخت باران ریز میبارد. دمای هوا از ۲۵ ام ماه در تغییر است و غروب ها سرد تر میشود . آنگونه که مردم محلی میگویند اکتبر بهترین زمان سفر به آذربایجان است یعنی بعد از گرمای تابستان و قبل از آغاز زمستان.دیدن مناظر طبیعی در باکو ، بازدید از آتشگاه ، یانارداغ یا همان کوه های سوزان باکو و پارک ملی قوبوستان دلپذیر است . رفتن به کوهستان ها و کوهنوردی در کوه های قفقاز فکر خوبی است. جشن روز استقلال ۱۸ اکتبر در سرتاسر کشور برگزار میشود.

تصویری از آتشگاه باکو

تصویری از آتشگاه باکو


راستی اگر قصد دارید به شهر باکو سفر کنید،شما میتوانید برای رزرو تور زمینی باکو،ویزای آذربایجان،رزرو هتل در باکو و سایر خدمات با ما در تماس باشید.ما به عنوان کارگزار باکو در تلاش هستیم تا بهترین خدمات را برای شما مهیا سازیم.

به امید دیدار شما عزیزان در شهر زیبای باکو ….

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه