1. صفحه اصلی
  2. »
  3. مجله گردشگری
  4. »
  5. چهار دلیل سفر به باکو در پاییز

چهار دلیل سفر به باکو در پاییز

دلیل سفر به باکو در پائیز

آذربایجان کشوریست که در کنار تاریخ و تمدنی کهن، فرهنگ به روز و مدرنی را دارا می باشد. به دلیل موقعیت مکانی آن که در کنار جاده های اروپا و اسیا واقع شده است، آینده ی روشنی را پیش رو دارد.باکو که در قلب آذربایجان واقع شده است مکانی فوق العاده است که فرهنگ غنی و روح و نشاط این کشور را با افتخار به رخ می کشد. اینجا مکانیست که می توانید با سنت های کهن اشنا شوید، از طعم نوشیدنی های جذاب، چای و باقلوای لذیذ آذربایجان لذت ببرید.در ادامه همراه سفریتا باشید تا دلیل سفر به باکو در پائیز را برای شما شرح دهیم.

به معماری های قدیمی و چشم نواز باکو سر بزنید

ایچری شهر(Icherishehr) قدیمی ترین قسمت شهر که در لیست یونسکو(UNESCO) ثبت شده است. در این قسمت از شهر می توانید در کنارلذت بردن از معماری منحصر به فرد آن، از فروشندگان محلی سوغاتی های خاص تهیه کنید. هنگامی که در اطراف شهر قدیمی قدم می زنید حتما به مجموعه ی شیروانشاه(Shirvanshah Palace) سر بزنید. همچنین می توانید از منظره ی زیبای شهر بر فراز برج دختر(Maiden Tower) در شهر قدیمی لذت ببرید.

تصویری از شهر قدیمی باکو در پائیز

شهر قدیمی باکو در پائیز

معماری های مدرن ، حیرت انگیز و مفهومی این شهر زیبا را فراموش نکنید

باکو در طی سال های گذشته ساخت و ساز های بی نظیری از قبیل هتل ها، ساختمان های اداری،برج ها و موزه ی هنرهای مدرن را در خود جای داده است. هنرهای مدرن به زیبایی با فرهنگ و تاریخ غنی این سرزمین ترکیب شده و زیبایی حیرت انگیزی را به وجود آورده است.برج های شعله(Flame Towers) یکی از نمادهای مدرن پایتخت است.

تصویری از برج های شعله در شب

تصویری از برج های شعله در شب

مرکز حیدر علی اف (Heydar Aliyev Center) یکی دیگر از مکان های دیدنی باکو است که در تور باکو سر زدن به آنجا را فراموش نکنید. از هنر معماری به کار برده شده در آن گرفته تا همه ی رویداد هایی از قبیل کنسرت ها و نمایشگاه هایی که این مجموعه برگزار می شود اوقات خوشی را برای شما رقم می زند.

تصویری از مرکز فرهنگی حیدر علی اف

تصویری از مرکز فرهنگی حیدر علی اف

در معماری مدرن باکو مکانی دیگر که نباید از ان چشم پوشی کرد کریستال هال(Crystal Hall) می باشد. این بنا سالنی بی نظیر و مجهز برای کنسرت است که هزاران چراغ به کار برده شده در آن نورپردازی های زیبایی را به وجود می اورد.

به دل طبیعت بروید

طبیعت آذربایجان به طرز شگفت آوری زیبا و منحصر به فرد است. این کشور مکان های طبیعی و زیبای بسیاری را در خود جای داده است که در نظر گردشگران بسیار چشم نواز است. در فاصله ی تنها ۶۰ کیلومتری از باکو شما می توانید به قوبوستان(Gobustan) رفته و حدود ۶۰۰۰ سنگ نوشته قدیمی را که قدیمی ترین ان متعلق به ۴۰۰۰۰ سال پیش است را ببینید.

تصویری از ورودی پارک ملی قوبوستان

تصویری از ورودی پارک ملی قوبوستان

معبد آتش پرستان، اتشگاه، که توسط هندوها و ایرانی ها مکانی مقدس تلقی می شده است تنها در ۳۰ کیلومتری باکو واقع شده است.

از غذاهای محلی غافل نشوید

منوی غذاهای آذربایجان یکی از متنوع ترین و قدیمی ترین منوهای غذا در دنیا می باشد. شیوه ی طبخ غذاهای اذری در دنیا شهرت جهانی دارد. در بلاگ های توریست و گردشگران که قبلا به باکو سفر کرده اند می توانید این مطلب را بیابید.در منوی محلی اذربایجان حدود ۲۰۰۰ نوع غذا معرفی شده است.لیست مواردی که سفر به باکو را به شما پیشنهاد می کند انتهایی به پهنای اقیانوس دارد.ویزای آذربایجان بگیرید و سفر کنید و با چشم های خودتان ببینید.

موفق باشید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه