1. صفحه اصلی
 2. »
 3. مجله گردشگری
 4. »
 5. فرق هتل و هاستل

فرق هتل و هاستل

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که فرق بین هتل و هاستل چیست؟ – کدام یک برای اقامت در یک سفر توریستی بهتر است؟ – آیا اقامت در هاستل های یک شهر،مطمئن و امن است؟ – چه دلیلی وجود دارد که ما به حای هتل هاستل رزرو کنیم؟ – چرا قیمت هاستل معمولا ارزانتر از قیمت هتل است؟  – اگر این سوالات نیز برای شما پیش آمده باشد،همراه سفریتا باشید تا پاسخگوی آن باشد و شما را برای سفری از پیش برنامه ریزی شده،آماده سازد.چند تفاوت مهم بین هاستل و هتل ها وجود دارد که باید هنگام برنامه ریزی سفر در نظر بگیرید — این راهنما به شما کمک می کند تا نگرانی های کلیدی را مشخص کرده و  تصمیم بگیرید کدام گزینه برای شما مناسب است.

هاستل چه جور جائی است؟

در ابتدا محل خواب کثیف را با تخت خواب های ناراحت و صف طولانی برای گرفتن حمام ، فراموش کنید. بسیاری از هاستل های موجود در مناطق توریستی محبوب ، اتاق های خصوصی با حمام مجهز را ارائه می دهند. با کمترین هزینه ، می توانید از اقامت در یک خوابگاه راحت و حذاب لذت ببرید.یکی از تفاوت های عمده بین هاستل ها و هتل ها اتاق های مشترک است. اگر به هم اتاقی ها توجه نکنید ، خوابگاه برای شما مشکلی نخواهد داشت. اما اگر نمی خواهید یک حمام را با پنج نفر غریبه یا بیشتر به اشتراک بگذارید ، یک خوابگاه ممکن است برای شما مناسب نباشد. قبل از نوشتن گزینه خوابگاه در برنامه سفر خود،به دلیل نگرانی از حریم خصوصی حتما این مورد را بررسی کنبد.با این حال ، خوابگاه هایی را که اتاق های خصوصی و حمام ارائه می دهند ، بررسی کنید.

تخت خواب های هاستل سلام در باکو

تخت خواب های هاستل سلام در باکو

پس در نظر داشته باشید که اکثر هاستل ها دارای ویژگی های زیر هستند :

 • صبحانه ندارد
 • حمام مشترک
 • آشپزخانه مشترک
 • اتاق خواب مشترک
 • سرویس بهداشتی مشترک

همانطور که می بینید،امکانات یک هاستل،دارای ویژگی مشترک است.پس اگر برای شما مهم نیست که در یک اقامت گاه اشتراکی،اقامت داشته باشید،به فکر رزرو یک هاستل باشید.

اما در هتل ها اینطور نیست…

به عنوان مثال در هنگام رزرو هتل های باکو،همانطور که می دانید باید این موضوع را در نظر داشته باشید که یک هتل دارای ویژگی های زیر است :

 • حمام خصوصی
 • اتاق خواب خصوصی
 • سرویس بهداشتی خصوصی
 • دارای صبحانه و رستوران (البته در هنگام رزرو این موضوع را بررسی کنید.زیرا قیمت برخی ار هتل ها میتواند بدون صبحانه هم باشد.)
اقامت در یک هاستل یا خوابگاه،کل تجربه سفر شما را میتواند تغییر دهد.مسافران در خوابگاه ها (هاستل ) غالباً علاقه مند به دیدار با مسافران دیگر هستند.شما میتوانید در هاستل ها با مسافران دیگر تبادل اطلاعات و تجربیات سفر داشته باشید.(معمولا مسافرانی که از هاستل استفاده میکنند،افرادی هستند که علاقه مند به سفر ارزان و اقتصادی هستند و بیشتر از افرادی که در هتل اقامت دارند سفر کرده اند.) – اما بالعکس در هتل علاوه بر اینکه دارای لابی بزرگتر است،کمتر کسی را خواهید یافت که با شما بر سر تجربیات سفر،بحث کند.

امیدواریم که متوجه شده باشید که فرق هتل با هاستل چیست.

آیا قیمت هاستل ارزانتر از هتل است؟

بله..

این نکته ای است که همیشه مد نظر گردشگران اقتصادی و از نکات مهم فرق هتل و هاستل بوده است.اگر قصد دارید سفر مقرون به صرفه و اقتصادی داشته باشید،بهترین گزینه رزرو هاستل خواهد بود.به عنوان مثال،اگر دوست دارید سفری ارزان به شهر باکو داشته باشید،یکی از بهترین گزینه ها این است که سفر زمینی به باکو داشته باشید.طوری که با رزرو یکی از هاستل های باکو در مرکز شهر + هزینه تاکسی و خورد و خوراک،خواهید دید که هزینه سفر باکو،برای ۳ یا ۴ شب،زیر یک میلیون تومان خواهد بود.دلیل ارزانتر بودن قیمت هاستل هم در اشتراکی بودن امکانات آن است.

آیا رزرو هاستل مطمئن و امن است؟

نگران این موضوع نباشید.اگر نیم نگاهی به سایت های بزرگ و معروف مانند بوکینگ داشته باشید،خواهید دید که نمره اعتبار آن هاستل از نظر گردشگران بالا بوده است و به نوعی از آن تعریف کرده اند.در اکثر هاستل های دنیا،نکات ایمنی و بهداشتی رعایت میشود و برای جذب مسافر و حفظ اعتبار خودشان،به صورت جدی،این مورد را در نظر میگیرند.به عنوان مثال زمانی که وارد یک هاستل شوید،خواهید دید که از دوربین های مدار بسته استفاده شد است.

نکاتی در مورد رزرو هاستل یا خوابگاه که باید بدانید.

 1. اگر قصد دارید در هاستل اقامت داشته باشید،همیشه یک قفل خوب و طمئن همراه داشته باشید.
 2. ممکن است هاستل ها پر سر صدا باشند . شما اذیت شوید (اگرچه از جانب مدیریت هاستل ها،این موضع کنترل میشود.)
 3. برخی از موارد مانند تلفن یا سشوار ،انواع چیزهایی است که ممکن است در خوابگاه در پیدا کردن آنها مشکل داشته باشید.
 4. در هنگام رزرو،در نظر داشته باشید که نزدیک به محل مورد نظر خود انتخاب کنید.(به عنوان مثال نزدیک دیدنی های شهر باشد.)

راستی اگر قصد دارید به شهر باکو سفر کنید،شما میتوانید برای رزرو تور زمینی باکو،ویزای آذربایجان،رزرو هتل در باکو و سایر خدمات با ما در تماس باشید.ما به عنوان کارگزار باکو در تلاش هستیم تا بهترین خدمات را برای شما مهیا سازیم.

به امید دیدار شما عزیزان در شهر زیبای باکو ….

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه