1. صفحه اصلی
  2. »
  3. مجله گردشگری
  4. »
  5. ونیز کوچک باکو

ونیز کوچک باکو

ونیز کوچک باکو را بیشتر بشناسید

یکی از جذاب ترین و مهیج ترین دیدنی ها، ونیز کوچک باکو است که اخیر زبانزد خاص و عام شده است.به همین دلیل،ما قصد داریم در این مطلب اطلاعات مختصری در مورد این جاذبه توریستی معروف ارائه دهیم تا در سفر به این شهر زیبا و در تور باکو از آن استفاده کنید.در ادامه همراه سفریتا باشید.

تصویری از ونیز کوچک باکوونیز کوچک واقع در بلوار باکو، شهر کوچکی است که در سال ۱۹۶۰ بنا شده است. در سال ۲۰۱۲ مساحت آن تا حدود ۱۰۰۰۰ متر مربع افزایش یافت. توسعه ی این شهر شامل گسترش تعداد کانال ها و ساخت پل های متعدد و دو رستوران با سرو غداهای فرنگی و محلی می شد. این شهر دارای دو جزیره بزرگ و چندین جزیره ی کوچک می باشد که با پل های سنگی مزین و زیبا به یکدیگر متصل شده اند و همچنین قایق های کوچکی را بر روی آب ساکن و تمیز ان میبینید که در حال حرکت می باشند.

تصویری از کافی شاپ های ونیز کوچک باکو

تصویری از کافی شاپ های ونیز کوچک

قایق ها قادر به حمل ۴ نفر می باشند که یکی از این ۴ نفر لیدر و مابقی گردشگران هستند. به دلیل موقعیت مکانی این شهر که درست در نزدیکی ساحل دریای خزر واقع شده است، شما احساس می کنید که واقعا در ونیز هستید و می تواند خاطره ای به یاد ماندنی در ذهن شما ثبت کند و لحظات خوشی را برای شما فراهم سازد.

تصویری از توریست ها در قایق های ونیز کوچک باکو

تصویری از توریست ها در قایق های ونیز کوچک

بین سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ کافه های متعدد، پارک ابی ونیز کوچک، سینما بهار و مراکز تفریحی دیگری در بلوار باکو شروع به فعالیت کردند.رستوران هایی که در جزیره واقع شده اند با طبخ انواع غذا ها از جمله غذاهای معروف اذربایجان میزبان گردشگران در تورهای باکو هستند. گردش در این شهر زیبا بر روی قایق و لذت بردن از طعم دلنشین شام و یا ناهار در این جزیره ی زیبا تجربه ی دلنشینی را برای شما رقم می زند.

چطور به ونیز کوچک باکو برویم؟

برای رفتن به ونیز کوچک کافی است تا به بلوار باکو و جنب موزه ی فرش باکو بروید.از آنجایی که این محل یکی از معروف ترین مکان ها در شهر باکو می باشد،پس بهتر است که نگران نباشید و از هر فردی در باکو بپرسید شما را راهنمایی خواهد کرد.فراموش نکنید که در شهر باکو،به “Kiçik Venesiya” معروف می باشد.فراموش نکنیم که مکان بسیار خوبی برای پیاده روی و داشتن یک قایق کوچک با پرداخت هزینه های بسیار کم می باشد.از آن لذت می برید. اگر در شهر قدیمی باکو یا منطقه ساهیل می توانید با یک پیاده روی ساده به این مکان برسید.

  • آدرس ونیز کوچک :  ۷۳ Neftchilar Ave, Baku 1004
  • ساعت بازدید :  ۱۰.۳۰ صبح تا ۱۱.۳۰ شب
  • هزینه بازدید : ۳ منات (سپتامبر۲۰۱۹)

موفق باشید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه