1. صفحه اصلی
  2. »
  3. مجله گردشگری
  4. »
  5. ساختمان های منحصر به فرد باکو

ساختمان های منحصر به فرد باکو

با ساختمان های منحصر به فرد باکو آشنا شوید!

اگر قصد دارید به شهر زیبای باکو سفر کنید و از جاذبه های توریستی این شهر دیدن کرده و در کنار ساختمان های منحصر به فرد باکو تصاویر خاطره انگیز برای خود ثبت کنید،بهتر است در این مقاله همراه ما باشید تا به معرفی آن بپردازیم.شهر باکو در مسیر توسعه ی رروز افزون خوود،هر روز ساختمان های منحصر به فردی را در دل خود جای می دهد و بر زیبایی خود می افزاید.در ادامه همراه سفریتا باشید.

آیا می دانید چه چیزی شایع میان معبد مذهبی، یک آسمان خراش، یک مرکز فرهنگی، یادبود و یک ساختمان مجلس است؟ – در واقع این هنر معماری است که فرق بین آن را نشان می دهد.در ادامه همراه ما باشید.

برج های شعله یا Flame Towers

برجهای شعله، آسمان خراشهای درخشان هستند که در مرکز شهر باکو قرار دارند.آنها در بالاترین نقطه از شهر باکو واقع شده اند و ارتفاع آن ۱۸۲ متر است.این سه برج نه تنها از لحاظ معماری چشمگیر است، بلکه به عنوان یک نماد خاص نیز خدمت می کنند.آنها به معنای نمادی از تاریخ طولانی آتش در آذربایجان است – گروهی از مردم که معتقدند آذربایجان زادگاه زرتشت است.به همین دلیل ساختمان ها به طور کامل با صفحه نمایش های LED پوشش داده می شوند که چراغ های روشن را به شکل یک آتش سوزی روشن می کنند. این دیدگاه دیدنی به راحتی می تواند حتی از نقاط دورتر شهر نیز دیده شود.

تصویری از برج های شعله باکو در شب در گشت شهری باکومرکز فرهنگی حیدر علی اف

مرکز حیدر علی اف به عنوان یکی از جاذبه های اصلی توریستی در شهر باکو محسوب می شود و همچنین نماد آذربایجان مدرن و مدرن باکو است.Zaha Hadid، طراح این بنای زیبا است.معمار شناخته شده در سراسر جهان که موفق شد با طراحی این بنای بینظیر برنده جایزه معماری معتبر Pritzker Architecture و طراحی سال شود. شکل کلی مرکز فرهنگی حیدر علی اف مشابه یک موج در حال صعود به سمت آسمان است.

تصویری از مرکز فرهنگی حیدر علی افبرج یا قلعه دختر

برج دختر یک بنای قرن ۱۲ است که در قلب شهر قدیمی باکو واقع شده است. از سال ۲۰۰۱ این بنا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.همچنین پس از یک زلزله مخرب که در سال های اخیر اتفاق افتاده است، به عنوان “میراث” در معرض خطر قرار گرفته است.این برج همچنین دارای موزه ای است که مصنوعات را نمایش می دهد که در طی سال ها تاریخ،شهر باکو را نشان می دهد.

تصویری از قلعه دختر باکو در ساختمان های منحصر به فرد باکوکاخ شیروانشاهان

قصر شیروانشاهان یکی از گنجینه های معماری در شهر قدیمی باکو است.این یک اقامتگاه قرون وسطایی در قرن ۱۵ میلادی است که توسط شیروانشاهان ساخته شد.کاخ بخشی از فهرست میراث جهانی یونسکو است و به شدت به عنوان “مروارید” معماری کشور توصیف شده است.

تصویری از کاخ شیروانشاهان در ساختمان های منحصر به فرد باکوموزه فرش آذربایجان

خوب است بدانیم که در آذربایجان یک مکان مخصوص برای دیدن برخی از فرش ها وجود دارد.در واقع، هنر بافت فرش بخش قابل توجهی از میراث فرهنگی کشور است.موزه فرش آذربایجان دارای مجموعه قابل توجهی از بیش از ۱۰،۰۰۰ مورد است که (علاوه بر فرش) نیز شامل جواهرات، فلز و هنر سرامیک است.
تصویری از موزه فرش باکو در بهترین موزه ها و گالری های باکوامیدواریم که این مقاله در تور باکو مفید واقع شود.همچنین در صورتیکه قصد سفر به شهر باکو را دارید،خواهشمندیم برای رزرو هتل های باکو و تور زمینی باکو با ما در تماس باشید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه