1. صفحه اصلی
  2. »
  3. مجله گردشگری
  4. »
  5. هزینه تاکسی در باکو

هزینه تاکسی در باکو

اطلاعاتی در مورد هزینه تاکسی در باکو

یکی از اصلی ترین دغدغه ی مسافران در سفر به شهر باکو،هزینه های رفت و آمد در سح شهر است.اینکه چطور از مکانی به مکان دیگر و بازدید از جاذبه های توریستی و دیدنی های شهر باکو مقرون به صرفه و ارزان انجام شود.به همین منظور،ما در این مقاله تلاش کرده ایم تا اطلاعات مختصری در مورد هزینه تاکسی در باکو برای کاربران عزیز قرار دهیم تا در صورت نیاز،در سفر به این شهر زیبا از آن استفاده کنند.در ادامه همراه سفریتا باشید.

تاکسی های شهر باکو در هزینه های سفر به باکو

به طور کلی اگر قصد داشته باشید با تاکسی هایی که در سطح شهر فعالیت دارند،رفت و آمد داشته باشید،هزینه تاکسی در باکو برای شما سنگین خواهد بود و می تواند بخش عمده ای از هزینه های سفر به باکو را شامل شود.به عنوان مثال،اگر قصد داشته باشید برای کوتاهترین مسیر در سطح شهر تاکسی بگیرید،باید حداقل ۵ منات پرداخت کنید که معادل ۳۲ هزار تومان خواهد بود(پائیز ۹۸).اما در ادامه ما روش هایی را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید هزینه های خود را کاهش دهید.در ادامه همراه ما باشید.

۱.استفاده از تاکسی اینترنتی یا اپلیکیشن تاکسی در باکو

همانطور که در کشور ما،اپلیکیشن های زیادی در زمینه تاکسی و ترنسفر در داخل شهر وجود دارد،در باکو نیز میتوانید از این اپلیکیشن ها استفاده کنید و هزینه های سفر خود را تا حد چشم گیری کاهش دهید.به همین منطور برای استفاده از آن،قبل از هر چیزی،زمانی که به شهر باکو می رسید،برای خرید سیم کارت اقدام کنید و در تور باکو از راهنمای تور بخواهید یا حتی خود شما به صورت شخصی به اپراتورهای نار(NAR) یا باکوسل(BAKCELL) مراجعه کرده و با ارائه پاسپورت خود نسبت به خرید سیم کارت اقدام کنید.

بنر اوبر در هزینه تاکسی در باکوپس از خرید سیم کارت و فعال سازی اینترنت همراه،اپلیکیشن های تاکسی را نصب کنیدو با قرار دادن شماره سیم کارتی که خریده اید،آن را فعال کنید.در شهر باکو،می توانید از اپلیکیشن UBER و BOLT استفاده کنید.به این ترتیب به راحتی می توانید هزینه تاکسی در باکو را به صورت چشم گیر کاهش دهید.توجه داشته باشید که استفاده کردن از این اپلیکیشن ها همانند اپلیکیشن های اسنپ و تپسی یا ….. در کشور ایران است و به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

در جریان باشید که برای مسیرهای کوتاهی که تاکسی های سطح شهر،حداقل ۵ منات از شما دریافت خواهند کرد،با اوبر یا بولت میتوانید حدود ۱.۷۵ تا ۲ منات سفر کنید.و جالب تر اینکه،هزینه های بولت گاهی از اوبر هم ارزانتر است.

۲.استفاده از مترو و اتوبوس در سطح شهر

متروی باکو یک سیستم ترانزیت سریع در خدمت شهر باکو است. اولین بار در ۶ نوامبر ۱۹۶۷ در زمان اتحاد جماهیر شوروی افتتاح شد ، در حال حاضر این سیستم دارای ۳۶.۶۳ کیلومتر (۲۲.۷۶ مایل) مسیرهای دو جهته است ، که از چهار خط ارائه شده توسط ۲۵ ایستگاه تشکیل شده است.کارت های مترو ۲ منات قیمت دارد و قیمت برای یک ورودی ۰.۲۰ منات است.

تصویری از متروی شهر باکوBakuBus LLC نیرز در تاریخ ۳ آوریل ۲۰۱۴ تحت مصوبه هیئت وزیران شهر باکو با تصمیم هیئت وزیران تشکیل شد. هدف اصلی این شرکت ساماندهی خدمات حمل و نقل مطابق با استانداردهای بین المللی ، تجهیز آن به وسایل نقلیه مدرن و همچنین تضمین امنیت در حین عملکرد ترافیک مسافر است.این سرویس اتوبوس مقرون به صرفه و قابل اطمینان را ارائه می دهد و بالاترین سطح راحتی و ایمنی را ارائه می دهد.سرویس اتوبوس در داخل شهر ۰.۲۰ منات و برای مسافت های طولانی مانند روستاها یا مناطق حومه شهر ۰.۳۰ تا ۰.۵۰ منات هزینه دارد.

اتوبوس های شهری در شهر باکو

اتوبوس های شهری در شهر باکو

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شود.

موفق باشید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه