1. صفحه اصلی
  2. »
  3. مجله گردشگری
  4. »
  5. نکاتی در مورد اولین سفر به باکو

نکاتی در مورد اولین سفر به باکو

اگر برای اولین بار به باکو سفر می کنید…

آیا اولین سفر به باکو را می خواهید تجریه کنید؟ و یا شاید مایلید قبل از سفرتان به پایتخت آذربایجان نکاتی را درباره ی آن بدانید.در طی سال های اخیر باکو به طرز باورنکردنی تبدیل به یکی از شهرهای توریستی با جاذبه ها، رستوران ها، مکان های تاریخی و … شده است.استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی این امکان را برای گردشگران فراهم می کند تا در هزینه ها صرفه جویی کنند. اما قبل از استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در سرزمین اتش دقایقی را به مطالعه مطلب زیر اختصاص دهید.

به محض ورودتان به باکو چه کارهایی لازم است انجام دهید؟ برای گردشگرانی که مایلند در هزینه ها صرفه جویی کنند از فرودگاه حیدر علی اف  می توانند با استفاده از اتوبوس های ویژه bus-express H1 به محل اقامت خود بروند. این اتوبوس های بزرگ و راحت را می توان در نزدیکی ساختمان فرودگاه یافت. این اتوبوس ایستگاه های متعددی دارد و آخرین ایستگاه آن در خیابان ۲۸ می (May 28) بوده که در نزدیکی ان نیز ایستگاه مترو قرار دارد.آذربایجان دارای شبکه ی حمل و نقل عمومی پیچیده ای می باشد. راه های متعددی برای سفرهای داخل شهری از قبیل ماشین، اتوبوس و مترو وجود دارد.

متروی باکو

ارزان ترین و البته سریع ترین راه برای سفر به اقصی نقاط باکو مترو می باشد.این شبکه ی مترو دارای ۲۵ ایستگاه بوده و شما با پرداخت هزینه ای کمتر از نیم منات می توانید به هرجا که مایلید سفر کنید.برای سفر با مترو می توانید یک باکو کارت (BakiKart) از ایستگا های مترو و یا اتوبوس تهیه کنید. در حال حاضر مترو و اتوبوس های جدید قرمز رنگ و سایر اتوبوس ها در حمل و نقل داخل شهری فعالیت دارند و پیش بینی می شود که این سیستم در آینده پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

تصویری از متروی شهر باکو

تصویری از متروی شهر باکو

اتوبوس

از مترو ارزان تر و یا سریع تر نیست، درست است که با آن سرعتی که با مترو به مقصدتان می رسید شما را به مقصد نمی رساند اما استفاده از اتوبوس شما را با نمای شهر آشنا می کند. اتوبوس های قرمز رنگ BakuCity با هزینه ی تنها ۰.۰۲ منات حمل و نقل را برای شما میسر می کند.برای استفاده از این سیستم می توانید پول نقد پرداخت کنید.

اتوبوس های شهری باکو

اتوبوس های شهری باکو

تاکسی

هزینه ی تاکسی در باکو به طرز چشمگیری زیاد است و در مواردی وقتی متاسفانه از گزدشگران پول بیشتری نیز دریافت می کنند. به همین دلیل استفاده از تاکسی های سازمانی ارزانتر و مطمئن تر از تاکسی های خیابانی (http://www.bakutaxi.info/taxi) است. اکثر تاکسی های خیابانی فاقد تاکسی متر می باشند و در کوتاهترین مسیرها حدود ۵ منات از شما دریافت می کنند.

تصویری از تاکسی های شهری باکو

تصویری از تاکسی های شهری باکو

تاکسی های لندن (London Taxi) که معروف ترین تاکسی ها در جهان هستند نیز در باکو فعالیت دارند. استفاده از این تاکسی ها در شهر زیبای باکو یکی دیگر از ایده های خلاقانه و تاثیرگذار برای جذب توریست می باشد. این تاکسی ها به صورت خصوصی فعالیت ندارند و تحت پوشش بزرگترین اپراتور تاکسی در اذربایجان به فعالیت می پردازند.تاکسی ها دارای تاکسی متر بوده و هزینه ای بیشتر از ۱ منات برای سفرهای کوتاه از شما دریافت نمی کند.

اگر اولین سفر به باکو را تجربه می کنید باید بدانید که کشور آذربایجان در صدد است تا کارت هایی را مخصوص گردشگران تور باکو عرضه کند تا گردشگران بتوانند با سهولت بیشتری از موزه ها و دیدنی های باکو دیدن کرده و همچنین از وسایل حمل و نقل عمومی بهره ببرند. این کارت ها توسط اژانس های مسافرتی و از طریق سیتم انلاین قابل خرید می باشند.با خرید این کارت ها گردشگران می توانند از برخی سرویس های این شهر رایگان استفاده کرده و یا در برخی موارد از تخقیقات ان ها از فروشگاه هایی خاص بهره ببرند.

موفق باشید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

عضویت در خبرنامه

دریافت اخبار و کدهای تخفیف ویژه